Nowa Cupra Leon 2024

Cupra Leon, więc także Seat Leon zostanie poddany odświeżeniu w połowie cyklu produkcyjnego obecnej wersji. Nastąpi to między na przełomie roku 2023 a 2024. Sprzedaż odnowionej wersji rozpocznie się prawdopodobnie latem 2024 roku. Samochód będzie nadal oferowany w wersjach nadwoziowych hatchback i kombi.

Marka Seat zawsze zachowuje bardziej tradycyjny wygląd samochodów rodzinnych klasy średniej. Cupra Leon będzie nadal oferowana jako produkt prestiżowy o sportowym charakterze. Na czym będzie polegał lifting?

Samochód zostanie zmieniony w szczególności w obszarze reflektorów, które przybiorą inny wygląd niż dzisiejszy model z trójkątną trójdiodową konstrukcją. Zmieni się również obszar maski i zderzaka. Z tyłu być może zobaczymy światła LED inspirowane przednim designem z paskiem świetlnym, który je połączy.

Wnętrze kabiny pozostanie podobne, Możliwe jest pojawienie się jeszcze większego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego, około 14 cali. Wreszcie powinny pojawić się nowe kolory nadwozia i nowe felgi aluminiowe.

Gama silników Cupra Leon może ulec delikatnym zmianom. Większa skłonność do elektryfikacji może przyczynić się do wprowadzenie technologii mild hybrid w dwulitrowej jednostce benzynowej. Prawdopodobnie zobaczymy wzrost mocy o około dziesięć koni dla najwyższej wersji gamy, która może wynosić 310KM.

Wreszcie wersje hybrydowe plug-in (zarówno 204KM Seata, jak i 245KM Cupry) prawdopodobnie otrzymają większy akumulator, który pozwoli na przejechanie ponad 80 km w trybie zeroemisyjnym. Być może producent zostawi również wersje silnikami disela.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share