Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowa Dacia Bigster 2025

Dacia Bigster 2025

Nowy wzór estetyczny Dacii zostanie prawdopodobnie przedstawiony w 2024 roku wraz z pojawieniem się nowej generacji Dustera.  Samochód zostanie zaprezentowany wiosną przyszłego roku. Następnie, po około roku, zadebiutuje nowa Dacia Bigster. Będzie to topowy SUV marki, który wprowadzi markę w nowy wymiar.

Nowa Dacia Bigster będzie szczególnie efektownym SUV-em o muskularnych i ostrych liniach. Będzie to samochód o długości około 460-465 cm, z możliwością pomieszczenia do 7 pasażerów.
Na zewnątrz będziemy mieli cienki przedni pas z logo “DC” pośrodku kratki i światła w technologii LED. Wewnątrz samochodu będzie nowoczesny styl z cyfrowym panelem i dużym ekranem dla systemu informacyjno-rozrywkowego.

Jako silniki w nowej Dacii Bigster mogą zadebiutować jednostki nowego toru, które pojawiają się dziś w modelach takich jak Renault Austral. Moglibyśmy mieć do wyboru na przykład wersję benzynową 1,2 mild hybrid o mocy 130 i 160 KM. Ponadto prawdopodobnie pojawi się nowy zelektryfikowany 1,8-litrowy wolnossący i proponowany w pełnych wariantach hybrydowych i hybrydowych plug-in. Moc może wynosić 160 i 200 KM. Wersja akumulatorowa może mieć akumulator około 8-9 kWh z zasięgiem ok 45 kilometrów.
Może być też wyposażony w elektryczny napęd na wszystkie koła.

Samochód będzie alternatywą dla Joggera pod względem wielkości. Ceny mogą wynieść od 25 do 33 tysięcy euro.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share