Nowa Dacia Bigster 2025

Dacia Bigster 2025

Nowy wzór estetyczny Dacii zostanie prawdopodobnie przedstawiony w 2024 roku wraz z pojawieniem się nowej generacji Dustera.  Samochód zostanie zaprezentowany wiosną przyszłego roku. Następnie, po około roku, zadebiutuje nowa Dacia Bigster. Będzie to topowy SUV marki, który wprowadzi markę w nowy wymiar.

Nowa Dacia Bigster będzie szczególnie efektownym SUV-em o muskularnych i ostrych liniach. Będzie to samochód o długości około 460-465 cm, z możliwością pomieszczenia do 7 pasażerów.
Na zewnątrz będziemy mieli cienki przedni pas z logo “DC” pośrodku kratki i światła w technologii LED. Wewnątrz samochodu będzie nowoczesny styl z cyfrowym panelem i dużym ekranem dla systemu informacyjno-rozrywkowego.

Jako silniki w nowej Dacii Bigster mogą zadebiutować jednostki nowego toru, które pojawiają się dziś w modelach takich jak Renault Austral. Moglibyśmy mieć do wyboru na przykład wersję benzynową 1,2 mild hybrid o mocy 130 i 160 KM. Ponadto prawdopodobnie pojawi się nowy zelektryfikowany 1,8-litrowy wolnossący i proponowany w pełnych wariantach hybrydowych i hybrydowych plug-in. Moc może wynosić 160 i 200 KM. Wersja akumulatorowa może mieć akumulator około 8-9 kWh z zasięgiem ok 45 kilometrów.
Może być też wyposażony w elektryczny napęd na wszystkie koła.

Samochód będzie alternatywą dla Joggera pod względem wielkości. Ceny mogą wynieść od 25 do 33 tysięcy euro.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

PEUGEOT: Wszystkie nowości spodziewane do 2025 roku

Następny

Mercedes-Benz CLA

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW Concept Touring Coupe

Podczas otwarcia Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 BMW prezentuje jako światową premierę BMW Concept Touring Coupe. Dwuosobowe coupe…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share