Nowa Dacia Duster 2024. Znamy datę oficjalnej prezentacji

Aktualna generacja Dacia Duster, mimo że została wprowadzona w 2018 roku, opiera się na starszej platformie, która nie jest przystosowana dla wersji hybrydowych. Mimo to, model ten cieszy się dużą popularnością dzięki konkurencyjnej cenie.

Dacia Duster 2024 to następna generacja tego modelu, która zastąpi obecnego SUV wcześniej niż większość modeli Dacia. Typowy cykl życia modeli Dacia wynosi osiem lat, ale następna generacja Dustera może zastąpić obecny model dużo wcześniej, czyli w połowie 2024 roku. Nowy model będzie oparty na platformie CMF-B LS (Low Specification), używanej w nowych modelach takich jak Logan, Sandero i Jogger.

Czytaj także: Nowy model Dacia. To nie Sandero czy Duster. To coś pomiędzy

Dacia Duster 2024 z nowym wyglądem i wyposażeniem

Koncepcja Dacia Bigster, zaprezentowana w styczniu 2021 roku, będzie stanowić podstawę projektową dla następnej generacji Duster. Mimo że Duster jest znany z prostoty, oczekujemy, że przyszła generacja będzie podstawowa, ale fajna i solidna. Wnętrze ma być bardziej wyrafinowane i nowoczesne, z możliwością wprowadzenia takich funkcji jak elektryczny hamulec postojowy, bezprzewodowe połączenie dla Apple CarPlay i Android Auto czy bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.

Układy hybrydowe i elektryczne

Pomimo wzrostu kosztów związanych z nowymi przepisami i oczekiwaniami klientów, Dacia planuje utrzymać ceny o 20% niższe niż reszta rynku w tym samym segmencie. Producent planuje wprowadzenie także hybrydowych wersji układów napędowych. Wersja elektryczna Dacii Duster planowana jest na kolejną dekadę, ale marka Dacia prawdopodobnie przejdzie na taki napęd w ostatnim możliwym momencie tak, aby utrzymać swoją strukturę cenową.

Sprawdź również: Dacia Sandero 2027. Nowa generacja bez tradycyjnych silników?

Kiedy prezentacja nowego modelu Dustera?

Trzecia generacja Dacia Duster jest już na horyzoncie i już nie możemy się doczekać prezentacji tego modelu. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada w Lizbonie, w Portugalii. Nowa Duster ma na celu zmniejszenie dystansu do konkurencji, a jej sprzedaż ma rozpocząć się na początku 2024 roku, nadal wszystko to w bardzo konkurencyjnych cenach.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe Carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share