Nowa Dacia Duster – coraz więcej szczegółów

Coraz więcej szczegółowych informacji pojawia się na temat trzeciej już generacji modelu Dacia Duster. Jak się okazuje, nowy Duster nieznacznie urośnie i będzie prawdziwym SUVem klasy kompakt. Obecna generacja Dustera mierzy 4,34m, natomiast długość nowego modelu wyniesie 4,44m. Te dziesięć centymetrów z pewnością przełoży się na więcej miejsca dla pasażerów, ale również powinniśmy mieć więcej miejsca w przestrzeni bagażnikowej.

Nowa Dacia Duster zmieni się również w środku. Jak ujawnili dziennikarze francuskiego L’argus, co możemy zobaczyć na zdjęciu, we wnętrzu nowego Dustera można dostrzec zupełnie nową deskę rozdzielczą z większym i wyżej umieszczonym ekranem dotykowym, oraz cyfrowym zestawem zegarów. W porównaniu do obecnej Dacii Duster, można spodziewać się zastosowania technologii która nie była dotychczas znana fanom tego modelu. Różne źródła spekulują o wprowadzeniu nowego systemu operacyjnego i możliwości wprowadzenia systemu Android Open R, znanego z nowych modeli Renault. Byłby to bardzo zaskakujący ruch rumuńskiego producenta, ale i również wielka niespodzianka. Z pewnością miało by to ogromne znaczenie dla potencjalnych klientów tego samochodu.

Jak ujawnił dyrektor Dacii na Europę Południową, nowy Duster zostanie zaprezentowany pod koniec tego roku, a do salonów trafi na początku 2024r. – „W tym roku przygotowujemy premierę nowej generacji Dustera, najlepiej sprzedającego się modelu Dacii i jednej z gwiazd Grupy Renault. Nowy Duster będzie produkowany w Mioveni. Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku na początku przyszłego roku.”

Nie znamy jeszcze żadnych potwierdzonych informacji odnośnie zastosowania nowych silników w nowej Dacii. Będziemy was o tym informować na bieżąco.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały L’argus

Sprawdź także
Czytaj więcej

Ford Puma ST Powershift

Responsywna, satysfakcjonująca i przyjemna w prowadzeniu dynamika Ford Performance będzie teraz cieszyć się jeszcze większą liczbą klientów SUV-ów,…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share