Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowa elektryczna Honda e:Ny1

Honda przedstawiła swój drugi w pełni elektryczny pojazd jakim jest Honda e:Ny1. Jest to kolejny samochód elektryczny Hondy, który trafi na rynek europejski po bardzo dobrze przyjętym modelu miejskim Honda e. Samochód ten został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na w pełni elektryczne SUV-y segmentu B.

Model e:Ny1 wyróżnia się świeżym i charakterystycznym designem oraz najnowszymi zaawansowanymi technologiami. Podążając za filozofią rozwoju Hondy skoncentrowaną na człowieku, ten SUV w pełni elektryczny zapewnia dynamiczną, radosną jazdę, płynność i wyrafinowanie, a także intuicyjną obsługę i wszechstronność dzięki maksymalnemu wykorzystaniu elektrycznego układu napędowego.

Wpływ na odważną i wyszukaną estetykę nadwozia e:Ny1 mają z pewnością krótki zwis przedni i szeroko rozstawione, duże koła. Pojazd ten wprowadza również nową elektryczną identyfikację marki Honda, widoczną na białych emblematach “H” umieszczonych na różnych częściach pojazdu, w tym z przodu, na kołach i na kierownicy. Dodatkowo, nowy styl liter w napisie “Honda” na klapie bagażnika nadaje samochodowi wygląd klasy premium, który będzie kontynuowany w przyszłych modelach elektrycznych Hondy.

Dzięki inteligentnemu rozmieszczeniu elementów układu napędowego elektrycznego, nowy e:Ny1 oferuje niezwykle dużo przestrzeni i komfortu wewnątrz pojazdu. Nowa konsola środkowa została zaprojektowana w prosty sposób, z łatwo dostępnymi przyciskami, licznych schowkach na drobne przedmioty oraz bezprzewodowym ładowaniem urządzeń mobilnych. Czysto zaprojektowany kokpit, z wyrazistym ekranem dotykowym o przekątnej 15,1 cala, zapewnia dostęp do kompleksowego zestawu systemów informacyjno-rozrywkowych i opcji jazdy.

Honda e:Ny1 została zbudowana na nowej platformie e:N Architecture F opracowanej przez Hondę, która jest dedykowana samochodom z napędem przednim. Platforma ta skupia się na trzech głównych cechach: specjalnej strukturze nadwozia o wysokiej sztywności, niskim położeniu środka ciężkości oraz starannie dopracowanej aerodynamice podwozia, aby dostarczyć kierowcy nowego SUV-a radość z jazdy i poczucie pewności.

Dodatkowo, platforma została wyposażona w wydajną, lekką i zintegrowaną jednostkę napędową typu “trzy w jednym”, która składa się z silnika elektrycznego i mechanicznej przekładni. Generuje ona maksymalną moc 150kW oraz moment obrotowy 310Nm, a jej konstrukcja i sterowanie zapewniają płynne i komfortowe przyspieszanie oraz hamowanie. Pod podłogą znajduje się litowo-jonowy akumulator o dużej pojemności, który zapewnia zasięg do 412 kilometrów (wg cyklu WLTP) oraz możliwość szybkiego ładowania prądem stałym, umożliwiając naładowanie akumulatora od 10 do 80% w zaledwie 45 minut.

Nowa, dedykowana platforma dla pojazdów z napędem elektrycznym została opracowana, aby zapewnić większą sztywność skrętną struktury nośnej. Konstrukcja opiera się głównie na stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, która stanowi aż 47% (pod względem udziału masowego) nadwozia e:Ny1. Nowa platforma, układ napędowy i nadwozie zostały starannie zaprojektowane i dostrojone, aby zapewnić dynamiczną wydajność, wyjątkowy komfort i elegancję, które kierowcy oczekują od najnowszego samochodu elektrycznego Hondy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share