Nowa Honda Civic Type R

Honda ogłosiła cenę nowego modelu Honda Civic Type R. Nowa edycja kompaktowego samochodu sportowego jest dostępna od 55 500 euro. Nowy Civic Type R wpisuje się w długą tradycję pojazdów inspirowanych wyścigami, dzięki którym Honda przeniosła sportowy charakter i dynamikę napędu na przednie koła na nowy poziom. Nowy model łączy w sobie jedność na dynamice, stylistyce i funkcjonalności  jedenastej generacji Civica z kompleksowymi aktualizacjami po to, aby uzyskać jeszcze lepsze osiągi.

Nowy Civic Type R jest najbardziej zaawansowanym i najmocniejszym egzemplarzem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Inżynierowie Hondy poprawili i udoskonalili każdy aspekt nowego modelu. Obejmują one optymalizacje konstrukcyjne dla lepszej aerodynamiki, zastosowanie lżejszych komponentów i zwiększenie wydajności silnika.

Nowy Civic Type R bazuje na osiągnięciach poprzedniego modelu i wyjątkowej platformie nowego Civica. Silnik Type R jest najmocniejszym VTEC Turbo Honda, jaki kiedykolwiek wyprodukowała. Zmieniona sześciobiegowa manualna skrzynia biegów umożliwia szybszą i bardziej bezpośrednią zmianę biegów, a nowa regulacja obrotów zapewnia doskonałą redukcję biegów i maksymalną stabilność podczas pokonywania zakrętów.
Poszczególne elementy stylistyczne typu R sprawiają, że model jest bardziej płaski i szerszy niż normalny Civic. Zastosowano z niego tylko przednie drzwi i tylną klapę. Nowo zaprojektowane, aerodynamicznie ukształtowane nadkola, wraz z funkcjonalnymi zderzakami i zmienionym tylnym spojlerem, zapewniają optymalną siłę docisku. Civic Type R standardowo jeździ na matowych czarnych 19-calowych felgach aluminiowych pokrytych specjalnie zaprojektowanymi oponami Michelin Pilot Sport 4S.


We wnętrzu Civic Type R łączy wysoki poziom komfortu i wyrafinowany design nowego Civica z dodatkowymi funkcjami i efektownymi dekorami Type R w kolorze czerwonym. Sercem kokpitu, który jest dostosowany do kierowcy, jest w pełni konfigurowalna cyfrowa tablica rozdzielcza, która dostarcza kierowcy najważniejszych informacji w przejrzysty sposób. Oprócz predefiniowanych trybów jazdy dostępny jest nowy “tryb niestandardowy”, umożliwiający kierowcy dostosowanie różnych aspektów, takich jak zawieszenie, reakcja, układ kierowniczy, wskaźniki wskaźników i dźwięk silnika. Funkcje te można ustawić za pomocą dużego ekranu dotykowego, który służy również do sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym, który został rozszerzony o nowe opcje i funkcje. Apple CarPlay i Android Auto stają się wyposażeniem standardowym.
Wśród nowych funkcji jest Honda LogR, system gromadzenia danych dotyczących jazdy, który pozwala kierowcy poprawić swoje umiejętności jazdy. Parametry takie jak przeciążenia, siły opon i ważne informacje o temperaturach lub ciśnieniach można wywołać w przejrzysty i zrozumiały sposób za pomocą ekranu dotykowego.
Nową Hondę Civic Type R można zamówić już teraz, dostawy w Europie rozpoczną się na początku 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share