Nowa Honda ZR-V zaprezentowana

W Niemczech Honda zaprezentowała swojego nowego SUV-a z segmentu C o nazwie modelowej Honda ZR-V. Model ten zostanie wprowadzony na rynek od jesieni 2023 roku i łączy w sobie elegancką stylistykę, praktyczność oraz zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy.

ZR-V jest umiejscowiony pomiędzy modelami HR-V i CR-V i skierowany jest do młodszych klientów, którzy zwracają uwagę na swój wizerunek. Ten stylowy i dynamiczny SUV zapewni wiele radości z jazdy i łatwo wpasuje się w ich styl życia. ZR-V posiada pełnię hybrydowy układ Hondy, który oparty jest na technologii znanej z wielokrotnie nagradzanego modelu Civic e:HEV. Civic udowodnił, że hybrydowy samochód może zapewnić dynamiczną i przyjemną jazdę, a filozofia ta została rozszerzona na segment SUV-ów klasy C w tym przypadku ZR-V.

System hybrydowy e:HEV w ZR-V został zoptymalizowany, aby zapewnić oszczędność oraz moc. Składa się z 2-litrowego, czterocylindrowego silnika z bezpośrednim wtryskiem, pracującego w cyklu Atkinsona oraz dwóch silników elektrycznych, które zapewniają zdecydowane i precyzyjne przyspieszenie.

Podwozie ZR-V zostało starannie zaprojektowane z wykorzystaniem koncepcji zastosowanych w modelach Civic i CR-V. Jest lekkie i sztywne, zapewniając właściwości jezdne oraz zwinność charakterystyczne dla sportowych hatchbacków. Układ kierowniczy jest precyzyjny dzięki wyrafinowanej logice sterowania ze sprzężeniem zwrotnym i elementom o niskich współczynnikach tarcia. Wielowahaczowe zawieszenie tylne i zoptymalizowane tuleje wahaczy zapewniają komfort i przyjemność prowadzenia, co zwiększa pewność za kierownicą.

ZR-V, pomimo swojego kompaktowego formatu, oferuje przestrzeń, praktyczność i wygodę, co zapewnia funkcjonalność i łatwość obsługi. Wnętrze jest wszechstronne i elastyczne, co umożliwia przewożenie bagażu lub przedmiotów. Posiada wiele schowków i kieszeni oraz przestrzeń ładunkową z przegrodą, zwijaną osłoną oraz schowkiem pod podłogą, co zwiększa łączną pojemność bagażnika do 1291 litrów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share