Nowa Skoda Kodiaq na oficjalnym zdjęciu

Skoda Kodiaq 2023
Skoda Kodiaq 2023

Skoda planuje kontynuować produkcję swojego modelu Kodiaq. Nowa Skoda Kodiaq to odświeżona generacja tego siedmioosobowego SUV-a, która zostanie zaprezentowana jesienią 2023 roku, a wprowadzenie na rynek planowane jest na początek 2024 roku. Jako jedną z nowości potwierdzonych przez markę, można wymienić wprowadzenie silników hybrydowych.

Projekt następnego modelu Skody Kodiaq ma być zbliżony do Enyaqa, zwłaszcza jeśli chodzi o przednią atrapę i reflektory, które będą miały subtelniejsze kształty, a powierzchnie będą bardziej gładkie. Choć można spodziewać się bardziej zaokrąglonych kształtów, pewne elementy rzeźbiarskie pozostaną, aby dodać pojazdowi pewnej wizualnej solidności. Wnętrze ma ulec jeszcze większym zmianom, z wprowadzeniem cyfrowego kokpitu oraz większego ekranu dotykowego pośrodku deski, a także redukcją liczby fizycznych przycisków. Przyszły Kodiaq ma zachować przestronność swojego poprzednika, który oferuje obszerną przestrzeń ładunkową lub opcję siedmiu miejsc.

Następna generacja Skoda Kodiaq będzie oparta na ulepszonej wersji platformy MQB Evo, która była wykorzystana w pierwotnym modelu. Istnieje prawdopodobieństwo, że Kodiaq trochę się powiększy. Co najważniejsze, będzie dostępny z elektryfikowanymi jednostkami napędowymi. Skoda potwierdziła wprowadzenie wersji z lekką hybrydą oraz wersji hybrydowej plug-in pod maską nowego Kodiaqa. Oferowane będą również silniki wysokoprężne i benzynowe. Istnieje możliwość wprowadzenia nowego czterocylindrowego silnika 1.5 TSI Evo2 od koncernu Volkswagen. Prezentacja modelu planowana jest na jesień 2023 roku, a wprowadzenie na drogi przewidziane jest na kwiecień 2024 roku. Dwa lata później do gamy Skoda dołączy w pełni elektryczna alternatywa oparta na koncepcyjnym modelu Vision 7S.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share