Nowa Toyota Corolla 2023

Nowa wersja modelu Toyota Corolla to odświeżony i doskonalony samochód, będący 12. generacją tego popularnego modelu w segmencie C. W całej Europie jest drugim najchętniej wybieranym samochodem, a w Polsce od dwóch lat zajmuje pozycję lidera wśród aut osobowych. Nowa generacja technologii hybrydowej, która pojawiła się wraz z faceliftingiem, to już piąta w kolejności. Dzięki zelektryfikowanym napędzie z silnikiem 1.8 oraz 2.0, samochód jest mocniejszy i bardziej dynamiczny, a jednocześnie bardziej ekonomiczny niż jego poprzednicy.

Moc hybrydowego układu napędowego 1.8 wzrosła do 140 KM (103 kW). Corolla z tym napędem rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,1 s, o 1,8 s szybciej od poprzednika. Pomimo lepszych osiągów emisja CO2 spadła o 2 g/km i wynosi 100 g/km. Maksymalna moc napędu hybrydowego 2.0 również jest większa i wynosi 196 KM (144 kW). Przyspieszenie od 0 do 100 km wynosi 7,4 s, o pół sekundy mniej niż w poprzednim modelu. Dzięki imponującej redukcji emisji dwutlenku węgla w cyklu mieszanym o 12 g/km Corolla Hybrid 2.0 generuje tylko 98 g/km CO2.

W standardowym wyposażeniu nowego modelu znajduje się najnowszy system multimedialny, który działa szybciej i jest bardziej funkcjonalny niż poprzednie wersje, a także nowy cyfrowy kokpit, który można swobodnie konfigurować i wyświetlany jest na 12,3-calowym ekranie w tablicy wskaźników.

Corolla 2023 została wyposażona w najnowsze multimedia oraz systemy cyfrowe, oparte na nowej cyfrowej platformie. Nowe wyświetlacze i rozbudowane funkcje oraz szerokie możliwości konfiguracji zostały zaprojektowane pod kątem optymalnych doświadczeń użytkownika.

Corolla 2023 została wyposażona w systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE, który łączy najnowszą generację pakietu Toyota Safety Sense z innymi systemami wspomagania jazdy. Dzięki nowemu modułowi komunikacyjnemu z kartą SIM, który zapewnia stałe połączenie z internetem, technologie bezpieczeństwa, multimediów i łączności będą mogły być aktualizowane online za zgodą kierowcy. Nowe światła, wzory kół, tapicerki i kompozycje kolorystyczne podkreślają odświeżoną stylistykę nadwozia i wnętrza.

Jako jedyna w swojej klasie, Corolla oferuje klientom opcję wyboru spośród dwóch kompletnych układów napędowych hybrydowych, które wyróżniają się niskim zużyciem paliwa oraz możliwością poruszania się wyłącznie na silniku elektrycznym bez konieczności ładowania baterii z zewnętrznego źródła.

Po przeprowadzeniu faceliftingu, nowa Corolla trafi na rynek europejski w pierwszym kwartale 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share