Nowa twarz Peugeot 508

Z okazji premiery nowych modeli PEUGEOT 508 sedan, SW i PEUGEOT SPORT ENGINEERED, marka wprowadza świeży design nadwozi swojego flagowego modelu. Charakterystyczne dla tej wersji jest innowacyjny przód z centralnie umieszczonym nowym logo marki, które jest bardziej dynamiczne. Nowy PEUGEOT 508 wyróżniają się wyjątkowym, nowoczesnym stylem, szczególnie dzięki w pełni zintegrowanemu z bryłą przedniego zderzaka i charakterystycznemu grillowi.

Nowe modele wprowadzają także innowacyjną przednią sygnaturę świetlną z motywem trzech pazurów, charakterystyczną dla marki. Została ona połączona z niezwykle smukłymi reflektorami Matrix LED, które są montowane we wszystkich wersjach. Tył samochodu zdobią również nowe światła LED o dynamicznym rysunku, z motywem trzech pazurów i sekwencyjnymi kierunkowskazami.

Udoskonalony PEUGEOT i-Cockpit® oferuje teraz jeszcze więcej zaawansowanych technologii w kabinie nowych 508! Głównie dzięki nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu PEUGEOT i-Connect® Advanced z 10-calowym ekranem centralnym o wysokiej rozdzielczości, nawigacji z dostępem do Internetu, systemowi poleceń głosowych w naturalnym języku, łączności bezprzewodowej i aktualizacjom oprogramowania „over-the-air”. Model 508 to kwintesencja tego, co najlepsze w PEUGEOT pod względem przyjemności prowadzenia i komfortu, uzupełnionego o liczne systemy wspomagania jazdy, które dodają poczucia spokoju i bezpieczeństwa.

Zaliczają się do nich:

  • Funkcja Night Vision, poprawiająca widoczność w nocy i ostrzegająca kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na drodze zanim pojawią się w świetle reflektorów,
  • System jazdy półautonomicznej poziomu 2, obejmujący aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go oraz funkcję utrzymania samochodu na pasie ruchu,
  • Kamery HD, ułatwiające parkowanie,
  • Adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami jazdy (Normal, Comfort i Sport).

Wnętrze wyposażone w PEUGEOT i-Cockpit® stanowi jedno z najsilniejszych atutów marki. Od dziesięciu lat jest on stale rozwijany i modernizowany w kolejnych wersjach modeli PEUGEOT. W nowym PEUGEOT 508, ergonomia, jakość zastosowanych technologii oraz nowy system informacyjno-rozrywkowy PEUGEOT i-Connect® Advanced są niesamowite.

Charakterystyczna dla PEUGEOT i-Cockpit® mniejsza kierownica o zapewnia niezwykłą zwinność i precyzję ruchów, zwiększając przyjemność z prowadzenia. Kierownica z nowym logo w środku jest wyposażona w przyciski do sterowania systemem multimedialnym (źródła audio, telefon) oraz regulacją głośności i funkcją poleceń głosowych.

Cyfrowy zespół zegarów umieszczony na wysokości oczu, tuż nad kierownicą, posiada 12-calowy ekran cyfrowy. Jest łatwy do dostosowania i personalizacji oraz oferuje nowe tryby wyświetlania (nawigacja TomTom z dostępem do Internetu, radio / multimedia, systemy wspomagania prowadzenia, przepływy energii…) sterowane z kierownicy.

Na środku deski rozdzielczej znajduje się 10-calowy centralny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, lekko zwrócony w stronę kierowcy („driver-oriented”), który optymalizuje ergonomię prowadzenia samochodu, nie przeszkadzając pasażerom w korzystaniu z niego i odczytywaniu wyświetlanych informacji.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share