Nowe Audi A4 już w przyszłym roku

Dzięki portalowi Motor_es już teraz możemy zobaczyć nowe Audi A4. Nowa generacja Audi A4 zadebiutuje w 2024 roku i otrzyma inną nazwę. Projekt niemieckiej marki zakłada nazwanie modeli spalinowych liczbami nieparzystymi, w przeciwieństwie do modeli elektrycznych, które będą miały liczby parzyste.

Z tego powodu nowa A4 zostanie przemianowana na A5 i będzie dostępna zarówno w wersji kombi (Avant), jak i sedan z dłuższą klapą bagażnika w stylu Sportback. Model ten pozostanie wyposażony w silniki spalinowe – benzynowe i diesla – z ważną elektryfikacją (łagodny hybrydowy i hybrydowy plug-in).

Zgodnie z informacjami podanymi już wcześniej, wydaje się, że silniki o pojemności 2.0 litra benzynowe i wysokoprężne nadal będą dostępne, z dodatkowym udoskonaleniem i technologią łagodnej hybrydy. Prawdopodobnie nowe S5 (dostępne zarówno w wersji kombi Avant, jak i Sportback) zostanie wyposażone w 3.0 litrowy, zelektryfikowany silnik benzynowy V6 o mocy niemal 400 KM. Wreszcie, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że potężny RS5 zostanie wyposażony w technologię hybrydową plug-in o mocy ponad 550 KM i zasięgu w trybie bezemisyjnym przekraczającym 60 km.

Na najnowszym zdjęciu szpiegowskim są doskonale widoczne nowe, ostrzejsze i węższe reflektory, z nowym charakterystycznym świetlnym wzorem na górnej części. Również grill został zmieniony – jest mniej masywny i ma bardziej otwarty wzór wewnętrzny. Nowością są także wloty powietrza w zderzaku. Wydaje się, patrząc z boku, że jest bardziej smukły dzięki bardziej nachylonym słupkom tylnej części i prawdopodobnemu niewielkiemu wzrostowi długości samochodu (może mieć około 480 cm). Nowe Audi A5 zostanie również wprowadzone w wersji hybrydowej plug-in. Te wersje będą miały zasięg w trybie elektrycznym przekraczający 100 km dzięki bateriom o pojemności około 18-20kWh.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Motor_es

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share