Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.
Audi Q6 e-tron

Nowe Audi Q6 e-tron. Nie tylko wnętrze robi wrażenie

Audi wprowadza na rynek model, który nie tylko podnosi poprzeczkę, ale również wyznacza nowe standardy. To Audi Q6 e-tron – pierwszy produkcyjny model zbudowany na platformie Premium Platform Electric (PPE). Model ten stanowi kolejny krok w transformacji niemieckiej firmy, prowadząc ją w kierunku mobilności elektrycznej klasy premium.

Wygląd Audi Q6 e-tron – duża elegancja i funkcjonalność

Audi Q6 e-tron to kwintesencja stylu SUV-a Audi wzbogacona o jeszcze bardziej wyrafinowany język designu e-tron. Samochód mierzy 4771 mm długości, 1993 mm szerokości i 1648 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2899 mm, co zapewnia mu maksimum przestrzeni, wygody i przydatności w codziennym użytkowaniu. Nowy model charakteryzuje się sportową sylwetką, gdzie miękkie kształty współgrają z załamaniami i krawędziami. To sprawia, że Q6 e-tron nabiera dynamiki nawet podczas postoju. Pionowa płaszczyzna przedniego pasa z całkowicie zamkniętą osłoną Singleframe i otaczająca ją maska w kolorze srebrnym lub błyszczącej czerni, nadaje modelowi charakterystyczny i niezależny wygląd.

Czytaj także: Audi Q7 facelifting 2024. Coś nowego, ale czy te zmiany wystarczą?

Audi Q6 e-tron wprowadza na rynek pierwszą na świecie aktywną cyfrową sygnaturę świetlną, otwierając tym samym nowy rozdział w technologii oświetleniowej. Cyfrowe tylne światła OLED drugiej generacji z sześcioma panelami OLED składającymi się łącznie z 360 segmentów, generują nowy obraz co 10 ms. To doskonała symbioza wyglądu z nową technologią, która sprawia, że oświetlenie w Audi Q6 e-tron wydaje się bardziej żywsze i inteligentniejsze niż dotychczas.

Wyposażenie i technologie. Przyszłość jest już teraz

Wnętrze Audi Q6 e-tron jest zorientowane na potrzeby użytkownika i oferuje trójwymiarowy i kontrastowy projekt kokpitu, panoramiczny wyświetlacz Audi MMI oraz ekran pasażera MMI, dzięki czemu tworzy wizualnie przejrzystą cyfrową scenę. Zastosowane materiały wysokiej jakości podkreślają luksusowy charakter jego wnętrza.

Wyposażenie wnętrza Audi Q6 e-tron:

 • Panoramiczny wyświetlacz Audi MMI
  Wnętrze Audi Q6 e-tron charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem cyfryzacji, na czele z panoramicznym wyświetlaczem Audi MMI. Jest to centralny punkt interakcji z samochodem, który oferuje intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji pojazdu, systemów multimedialnych oraz ustawień personalizacji.
 • Ekran pasażera MMI
  Dodatkowo Audi Q6 e-tron wyposażone jest w ekran pasażera MMI, który umożliwia dostęp do rozrywki i informacji bez zakłócania uwagi kierowcy. To rozwiązanie podnosi komfort podróży, oferując pasażerom możliwość korzystania z mediów, internetu czy nawigacji niezależnie od tego co robi kierowca.
 • Materiały wysokiej jakości i wygląd kierowany na użytkownika
  Wnętrze Q6 e-tron roztacza domową atmosferę dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, w tym tych pochodzących z recyklingu. Projekt kokpitu jest trójwymiarowy i kontrastowy, co tworzy przestrzenną architekturę dostosowaną do potrzeb użytkowników tego samochodu. Softwrap rozciągający się od drzwi przez cały kokpit aż po konsolę środkową tworzy wrażenie otulającej nas przestrzeni.
 • Przestronność i komfort
  Dzięki platformie PPE opracowanej specjalnie z myślą o elektromobilności, Q6 e-tron oferuje duże poczucie przestrzeni i wysoki poziom praktyczności w codziennym użytkowaniu. Wnętrze zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania i liczne schowki, a zwiększony komfort na środkowym tylnym siedzeniu jest widoczny i typowy dla samochodu elektrycznego dysponującego pokaźnym rozstawem osi i pozbawionego tunelu centralnego.

Sprawdź również: Audi nie zamierza stawiać wszystkiego na jedną kartę. Elektryki zwalniają tempo! Póki co tylko 2 nowe modele

Opcje napędowe i silniki są odpowiednie dla Audi Q6 e-tron

Audi Q6 e-tron oferuje imponujący zasięg do 625 kilometrów dzięki mocnym, kompaktowym i bardzo efektywnym silnikom elektrycznym oraz nowo opracowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu. Moc systemowa całego układu 285 kW zapewnia sportowe osiągi z których słynie Audi, a SQ6 e-tron przy włączonej dodatkowej funkcji rozwija moc systemową do 380 kW. Dzięki technologii 800 V i standardowej maksymalnej mocy ładowania 270 kW, oczywiście na odpowiedniej stacji ładowania (HPC), akumulator można naładować – jak twierdzi producent, energią potrzebną do pokonania 255 kilometrów w zaledwie 10 minut.

Audi Q6 e-tron to wyjątkowy samochód. Jest to doświadczenie, które łączy w sobie zaawansowaną technologię, niezrównany design i zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju produktu. Jest to krok w stronę przyszłości, w której luksus i ekologia idą w parze, oferując kierowcom nie tylko wyjątkowe osiągi, ale i świadomość wyboru na rzecz lepszego jutra.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share