Nowe BMW i7 M70 xDrive

Wraz z BMW i7 M70 xDrive (zużycie energii w cyklu mieszanym: 23,8 – 20,8 kWh/100 km) BMW M prezentuje elektryczny usportowiony samochód będący topowym wariantem nowego BMW serii 7. To najmocniejszy model z napędem elektrycznym w całym portfolio BMW Group. Nowe BMW i7 M70 xDrive z silnikami elektrycznymi na przedniej i na tylnej osi generującymi łącznie maksymalną moc systemową 485 kW (660 KM) oraz z układem jezdnym M oferuje idealne połączenie elektromobilności i osiągów, a tym samym niespotykane w segmencie luksusowym wrażenia z jazdy. Topowy model nowego BMW serii 7 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 s, co czyni go najszybszym samochodem BMW z napędem elektrycznym. Prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

Silnik na tylnej osi generuje maksymalną moc 360 kW (489 KM). Precyzyjnie kontrolowana interakcja z silnikiem elektrycznym o mocy 190 kW (258 KM) na przedniej osi tworzy elektryczny napęd na wszystkie koła z systemowym momentem obrotowym wynoszącym 1015 Nm w trybie Sport i aż 1100 Nm z włączoną funkcją M Launch Control i M Sport Boost. W efekcie napęd BMW i7 M70 xDrive oferuje niesamowitą elastyczność.

W funkcji M Launch Control zarówno regulacja momentu napędowego, jak i kontrola trakcji są zintegrowane z jednostką sterującą silnika. Zapewnia to bardzo precyzyjne dozowanie mocy generowanej przez silniki elektryczne, dzięki czemu można ją przełożyć na fascynujące osiągi bez utraty trakcji.

Funkcja M Sport Boost aktywowana jest lewą łopatką zmiany biegów, a sygnalizowana specjalnym wskazaniem graficznym M Performance w zestawie wskaźników.

Ekskluzywne akcenty i typowe dla M elementy stylistyczne zorientowane na wymagania techniczne przy zdecydowanie sportowym stylu jazdy sprawiają, że nowe BMW i7 M70 xDrive wyróżnia się wyglądem zewnętrznym na tle innych modeli z tej serii. Jego indywidualna charyzma sygnalizuje nieprzeciętną dynamikę i już na pierwszy rzut oka ujawnia swój potencjał.

Nowe BMW i7 M70 xDrive jest jednym z pierwszych modeli marki wyposażonych w najnowszą generację systemu BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” i BMW Operating System 8.5. Zmodernizowany wyświetlacz i system operacyjny oferują nowy ekran startowy oraz szybki dostęp „QuickSelect” i ulepszoną strukturę menu wzorowaną na urządzeniach elektroniki użytkowej. BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” oferowany jest w połączeniu z zakrzywionym wyświetlaczem BMW oraz inteligentnym asystentem osobistym BMW.

Na ekranie startowym widoczna jest stale mapa systemu nawigacyjnego lub inne indywidualnie konfigurowane wskazania. Na tym samym poziomie po stronie kierowcy dostępne są pionowo ułożone ikony funkcji, które można wybrać przesunięciem palca. Poszczególne funkcje można obsługiwać bezpośrednio przez dostęp „QuickSelect” bez potrzeby wchodzenia do podmenu.

Oparty na chmurze system nawigacyjny BMW Maps oferuje teraz nie tylko obraz z funkcją Augmented View na wyświetlaczu informacyjnym za kierownicą, ale także udoskonalone funkcje umożliwiające jeszcze dokładniejsze planowanie zoptymalizowane pod kątem ładowania. W połączeniu z BMW Operating System 8.5 dostępne są również usługi i aplikacje wprowadzone już w nowym BMW serii 7.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Volvo Recharge XC40 2022r

Volvo Recharge XC40 trafiło do sprzedaży w roku modelowym 2021.Jest pierwszym produkcyjnym elektrycznym samochodem marki, który napędzany jest…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share