Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowe BMW serii 1 2023: nowość nadchodząca wraz ze zmianą stylizacji

BMW serii 1 to szturmowy model bawarskiej marki. Po raz pierwszy pojawił się w cenniku w 2004 roku, a wraz z trzecią generacją pokazaną w 2019 roku samochód przeszedł na architekturę z napędem na przednie koła. Samochód jest samochodem klasy średniej segmentu C, który wpisuje się w segment premium razem z rywalami Audi A3 i Mercedesem klasy A.

Sprzedaż tego modelu spadła w ostatnim okresie w wyniku powstawania crossoverów z segmentu C różnych marek. Do końca 2023 roku, gdzie sprzedaż ma rozpocząć się na przełomie 2023-2024r, nadejdzie zmiana stylizacji trzeciej generacji tego modelu.


Nowe BMW serii 1 zostanie prawdopodobnie pokazane z przodem inspirowanym serią 2. Przednia atrapa chłodnicy mogłaby się nieco powiększyć. Wygląd reflektorów wyposażonych w technologię LED również może ulec zmianie. Niewielkie zmiany mogą zajść również w obszarze zderzaków i wlotów powietrza. Będą też zmiany w tylnej części zderzaka. Mogą pojawić się również nowe kolory oraz felgi kół. Wreszcie może pojawić się nowy system informacyjno-rozrywkowy z pojedynczym wewnętrznym zakrzywionym ekranem.

Samochód będzie miał uaktualnienia systemach napędowych. W silnikach tej gamy może nastąpić niewielka elektryfikacja. Istnieją możliwość ulepszenia aktualnej, najwyższej klasy wersji M135i, która z 306 KM może wzrosnąć do 315-320 KM. Nie można wykluczyć pojawienia się jeszcze wydajniejszego wariantu o mocy około 370-400 KM.

Na wszystkie i ostateczne informacje pozostaje nam tylko czekać na oficjalne informacje od marki.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share