Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowe BMW serii 1?

Prototypy BMW serii 1, które niedawno zaskoczyły europejskie drogi, byłyby w rzeczywistości  najprawdopodobniej prototypami należącymi do zupełnie nowej generacji. Nawet jeśli te informacje wydają się zbyt przedwczesne.

Według motoryzacyjnych informatorów, BMW wydaje się bardzo doceniać zamieszanie, które powstało wokół szpiegowskich zdjęć prototypów serii 1, które ostatnio widziano na drogach. Wielu obserwatorów było przekonanych, że był to produkt o nazwie kodowej “LCI”, oznaczającej lifting samochodów BMW. To może okazać się błędnym myśleniem. Jeden z fotografów ujawnia, że miał dostęp do dokumentacji określającej typ tego prototypu i będzie to model F70, a nawet 116i. Po F20, ostatniej generacji z napędem na tylne koła, i F40, który wprowadził platformę UKL w Mini i X1 w napędzie na przednie koła, BMW jest bliskie wprowadzenia czwartej generacji popularnej serii. Zaledwie pięć lat po prezentacji serii 1 F40, może to być ciekawa strategia niemieckiego producenta jeśli zostanie ona tylko potwierdzona.

Jak wiemy, ostatnio BMW wprowadziło kilka technologicznych udogodnień do swoich samochodów. BMW iDrive 9 (oparty na systemie Android i dostępny w Active Tourer i X1 na 2023r.) szybko zastąpił wersję 8.5, będąc krótką kontynuacją iDrive 8.0, który został zainaugurowany w BMW z zakrzywionymi ekranami. Potrzeba przeprojektowania serii 1 tak, aby nie stała się w krótkim czasie przestarzałym modelem, wynika z chęci podążania wybraną ścieżką przy produkcji nowych modeli BMW. Przynajmniej jeśli chodzi o wnętrza nowych samochodów. Właśnie tam powinniśmy zobaczyć najwięcej zmian wzorowanych najprawdopodobniej najnowszym X1 i przyszłym X2, który zostanie zaprezentowany w 2023 roku. Seria 1 z jej technologią iDrive 9.0 oznaczałyby poważną zmianę wraz z pojawieniem się nowoczesnych ekranów dotykowych.

Mechanicznie trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób BMW mogło ulepszyć serię 1 F40 wprowadzoną na rynek w 2019 roku. Platforma UKL grupy (Mini, Mini Countryman, BMW X1, X2, seria 2 Active Tourer, seria 2 Gran Coupe) zostałaby zatem logicznie przejęta do zastosowania napędu spalinowego. Wersje elektryczne serii 1 wydają się raczej niepewne, elektryfikacja została przeznaczona dla modeli X1 i iX2.

Czy jest to facelifting czy prawdziwa nowa generacja serii 1, dowiemy się za kilka miesięcy. Najprawdopodobniej nowe BMW serii 1 F70 zostanie zaprezentowane publiczności na Salonie Samochodowym w Monachium.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały automobile-magazine

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share