Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowe BMW serii 5 już po premierze

Nowe BMW serii 5 Limuzyna wyróżnia się klarownym i minimalistycznym stylem, który podkreśla jej sportową elegancję i obecność. W porównaniu z poprzednim modelem, samochód stał się dłuższy o 97mm, osiągając długość 5060mm. Szerokość wzrosła o 32mm, osiągając 1900mm, a wysokość o 36mm, osiągając 1515mm. Rozstaw osi został zwiększony o 20mm, osiągając 2995mm.

Przedni widok samochodu wyróżnia się nowoczesnym podejściem do charakterystycznych podwójnych reflektorów i atrapy chłodnicy BMW. Elementy diodowe, ułożone niemal pionowo, pełnią rolę kierunkowskazów i świateł dziennych. Atrapa chłodnicy, wysunięta mocno do przodu, ma szerokie obramowanie, a opcjonalnie może być podświetlana za pomocą oświetlenia konturowego BMW Iconic Glow.

W bocznym profilu samochodu, wysoka linia barkowa karoserii, dynamicznie wymodelowane powierzchnie i precyzyjnie poprowadzone linie przetłoczeń tworzą sportową sylwetkę. Czarne progi, dyskretnie ukryte w powierzchni drzwi klamki oraz wytłoczona cyfra 5 na słupku C przyciągają wzrok. Proporcje samochodu, które dynamicznie się rozciągają, przechodzą w masywny tył. Płaskie tylne lampy, oddzielone chromowaną listwą, są wyraźną interpretacją charakterystycznego dla BMW kształtu litery L.

Wnętrze pojazdu cechuje przestronność, nowoczesna funkcjonalność oraz wysoki poziom komfortu akustycznego. Wykorzystane wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie oraz zaawansowane funkcje cyfrowe tworzą wyjątkową atmosferę wewnątrz samochodu.

Nowa deska rozdzielcza w BMW serii 5, w porównaniu z poprzednim modelem, została zredukowana pod względem liczby przycisków i elementów obsługi dzięki konsekwentnej cyfryzacji. Zakrzywiony wyświetlacz BMW stanowi nowe podejście do orientacji na kierowcę, charakterystyczne dla marki. Zestaw ekranów jest teraz w pełni cyfrowy i obejmuje wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3 cala oraz wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala. Nowością jest także kierownica z płaską dolną częścią i panelami obsługi, które teraz zapewniają dotykowe reakcje, oraz dźwignia biegów na konsoli środkowej.

Dostępna paleta silników benzynowych i wysokoprężnych z nowej generacji modułowej technologii Efficient Dynamics grupy BMW zależy od rynku. Wszystkie silniki są teraz wyposażone w technologię 48-woltowego mild hybryda i standardowo oferowane z nową 8-stopniową sportową skrzynią biegów Steptronic.

W momencie wprowadzenia na rynek w Europie, dostępne będą cztery modele BMW serii 5 Limuzyna wyposażone w czterocylindrowe silniki. Model BMW 520i Limuzyna będzie dysponował mocą 153kW (208KM), natomiast modele BMW 520d Limuzyna oraz BMW 520d xDrive Limuzyna będą miały moc 145kW (197KM).

Nowa generacja BMW serii 5 Limuzyna zadebiutuje na rynku w październiku 2023 roku. Nowe modele będą oferowane na całym świecie z różnymi rodzajami napędu, w tym pełni elektrycznym, hybrydowym plug-in oraz zaawansowanymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią 48-woltowego mild hybryda. Dostępność poszczególnych wariantów napędu będzie zależna od regionu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Ford Puma ST Powershift

Responsywna, satysfakcjonująca i przyjemna w prowadzeniu dynamika Ford Performance będzie teraz cieszyć się jeszcze większą liczbą klientów SUV-ów,…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share