Nowe Mini Cooper Electric

Mini wprowadza na rynek najświeższą generację modelu Mini Cooper Electric. Najnowsza wersja kultowego auta trzydrzwiowego Mini skupia się na przyjemności z jazdy zasilanej energią elektryczną i jest dostępna w dwóch wariantach mocy. Dzięki dynamicznemu napędowi, Mini Cooper Electric reprezentuje nowoczesną, ekskluzywną mobilność klasy premium bez wytwarzania emisji spalin.

Zarówno Mini Cooper E o mocy 135kW, jak i Mini Cooper SE o mocy 160kW, oferują maksymalny moment obrotowy już od pierwszej sekundy. Bez opóźnień i bez konieczności zmiany biegów, auto przyspiesza błyskawicznie. Bateria litowo-jonowa o wysokim napięciu jest umieszczona w podłodze nowego modelu Cooper Electric, co zapewnia stabilność i zwinność pojazdu, a także optymalne trzymanie się drogi i równomierne rozłożenie masy. W ten sposób Mini ponownie definiuje swoje charakterystyczne wrażenia z jazdy, przypominające jazdę gokartem.

Mini Cooper E ma pojemność baterii wynoszącą 40,7kWh, podczas gdy Mini Cooper SE osiąga 54,2kWh. To oznacza, że nowe modele mogą przejechać od 300 do 400 kilometrów na jednym ładowaniu, co znacząco zwiększa zasięg jazdy w mieście jak i poza nim.

Dzięki charakterystycznej dla Mini kreatywności w wykorzystaniu przestrzeni, Mini Cooper Electric oferuje maksymalną wszechstronność jako pojazd zaprojektowany do określonych celów. Niezwykle elastyczne, adaptacyjne wnętrze daje możliwość zwiększenia pojemności bagażnika i zapewnia miejsce dla czterech osób.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share