Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowe Mini John Cooper Works Countryman. Napęd na wszystkie koła ALL4 i 300 KM mocy.

Mini John Cooper Works Countryman

Monachium w Niemczech staje się świadkiem narodzin nowego Mini John Cooper Works Countryman, modelu, który łączy w sobie imponujący wygląd z maksymalnie uzyskanymi osiągami. Jest to największy model w rodzinie Mini i wyróżnia się nie tylko swoją wszechstronnością, ale także niesamowitymi osiągami, dzięki czterocylindrowemu silnikowi o pojemności 2,0 l i mocy 300 KM. Nowa generacja tego modelu jest większa od poprzednika, dzięki czemu oferuje więcej przestrzeni, komfortu a także bezpieczeństwa. Wszystko to dzięki napędowi na wszystkie koła ALL4, który sprawdza się również w terenie.

Wyjątkowa sylwetka z dobrą aerodynamiką

Nowe MINI John Cooper Works Countryman charakteryzuje się minimalistyczną sylwetką. Podkreśla ona jego gotowość na przeżycie nowej przygody, ale ma również zapewnić jego niezawodność. Logo John Cooper Works zostało odświeżone, a nowa kolorystyka czarno-czerwono-biała dodaje mu wyraźnie świeżości. Karoseria tego auta osiągnęła współczynnik Cx na poziomie 0,26, co jest rekordem wśród konkurentów. Ulepszona aerodynamika zdecydowanie wspomaga otrzymywanie magicznych osiągów silnika, co pozwalając na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy.

Czytaj również: Nowe Mini Countryman 2024. Wszechstronne, praktyczne i nowoczesne

Wrażenia z jazdy i wydajność

Model ten oferuje niezwykłą frajdę z jazdy dzięki standardowemu napędowi na wszystkie koła, ale również wysokowydajnemu układowi hamulcowemu oraz charakterystycznemu dźwiękowi przepustnicy spalin. Zoptymalizowane przez konstruktorów tłoki, korbowody i łożyska wyciągają z silnika maksymalną moc jaka była do uzyskania, a zaawansowana technologicznie turbosprężarka oraz swobodny wlot powietrza do komory spalania przekładają się na wyjątkowe osiągi.

Komfort i bezpieczeństwo

Nowe Mini JCW Countryman wyposażone zostało w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, w tym 12 czujników ultradźwiękowych i cztery kamery Surround View. Te systemy umożliwiają półautomatyczną jazdę Mini Countryman i co za tym idzie, wspierają kierowcę w różnych sytuacjach drogowych.

Wygląd Mini John Cooper Works Countryman

Jego mocny i potężny wygląd zewnętrzny jest odzwierciedleniem osiągów i wszechstronności samochodu. We wnętrzu możemy zachwycić się minimalistyczną stylistyką, z czerwono-czarną kolorystyką kokpitu i foteli sportowych JCW, które nawiązują do historii wyścigowej Mini. Tylna część kabiny jest bardzo przestronna, a bagażnik o pojemności od 460 do 1450 l umożliwia użytkownikom transport sporego bagażu.

Funkcjonalność i technologia

Dostęp do różnych funkcji jazdy zapewniają przyciski umieszczone na pasku przełączników Mini, a centralny wyświetlacz w technologii OLED o wysokiej rozdzielczości umożliwia kierowcy wybór trybów Mini Experience. Zastosowany projektor Mini na odwrocie wyświetlacza OLED tworzy nastrojowe kolory i wzory, a liczne funkcje takie jak nawigacja czy telefon, obsługiwane są za pomocą asystenta głosowego, co pozwala na bezpieczne prowadzenie samochodu bez konieczności odrywania rąk od kierownicy na dłuższy czas.

Sprawdź również: Nowe Mini Cooper 5 generacji. Elektryk wymyślony na nowo

Nowe Mini John Cooper Works Countryman to prawdziwy klejnot wśród samochodów. Łączy on w sobie styl, moc i wszechstronność. Wraz z imponującym czterocylindrowym silnikiem o mocy 300 KM i napędem na wszystkie koła ALL4, model ten zapewnia nie tylko emocjonujące osiągi, ale także wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo. Jego odświeżony wygląd i zaawansowane technologie, takie jak systemy wspomagające kierowcę i interaktywny wyświetlacz OLED, czynią go idealnym wyborem dla tych, którzy pragną połączyć codzienność z nutą ekscytacji na drodze. Mini John Cooper Works Countryman wydaje się być nie tylko samochodem, ale także zaproszeniem do wyjątkowej przygody zapewniającej dużą dozę adrenaliny.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share