Nowe Renault Clio 2023 debiutuje

Przód nowego Renault Clio został całkowicie przeprojektowany: jego wyrzeźbiony, bardziej wyrazisty kontur dodaje nowoczesnego klimatu i werwy. Powiększona kratka dodaje sportowego charakteru. Skala kolorów – ciemniejsza w pobliżu logo, jaśniejsza w kierunku krawędzi – nadaje mu głębię i techniczną przewagę. Ten wszechświat efektów radykalnie zmienił design Nowego Clio, dodając uroku.

Nowe Clio jest pierwszym samochodem w “Nouvelle Vague” Renault, który ma nowe, charakterystyczne oświetlenie z przodu. Jest inspirowany logo: na przykład światła LED do jazdy dziennej po obu stronach, z których każde tworzy połowę pionowego rombu, podkreślając pulsujący, błyszczący mień twarzy i czyniąc projekt linii bardziej spójnym z wizerunkiem marki.

Smukłe reflektory w pełni LED, zawarte we wszystkich wersjach wyposażenia, wskazują na precyzję i znajomość techniczną oraz wyostrzają wygląd samochodu. Są bardziej kompaktowe i łączą do pięciu zaawansowanych technologicznie wiązek (w przeszłości trzech), które automatycznie dostosowują dystrybucję światła między światłami drogowymi i mijania.

Tylny zderzak również przeszedł metamorfozę: aerodynamiczne miarki wizualnie powiększają tył, dodają przyczepności do podłoża i wzmacniają techniczną sprawność samochodu. Zmodernizowane tylne światła są teraz wyposażone w krystalicznie czyste osłony, które dają wgląd we wnętrze – ponownie dodając technicznego, aktualnego charakteru. Jasne krawędzie zewnętrzne tylnych świateł odzwierciedlają wzór oświetlenia z przodu.

Wrażenia z wnętrza nowego Clio są teraz jeszcze lepsze: kabina pasażerska jest bardziej przyjazna i przytulna. Jak tylko otworzysz drzwi, zobaczysz szlachetniejsze i bardziej zrównoważone materiały i poczujesz skok jakości. Przestronność i ergonomia są nadal kluczowymi atutami pojazdu, zapewniając wszystkim w środku niezrównany komfort. Cała technologia ma na celu poprawę komfortu użytkowania i wtapia się w wszechświat połączonych usług i aplikacji, które pomagają kierowcy i pasażerom zrelaksować się i cieszyć podróżą.

Nowe Renault Clio zapewnia wszystkim w nim jeszcze większą wygodę dzięki usprawnionym, poprawiającym jakość technologiom zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. System multimedialny Renault Easy Link w połączeniu z ustawieniami MULTI-SENSE i dwudziestoma dostępnymi systemami wspomagania kierowcy składają się na niezwykle intuicyjne doświadczenie w samochodzie stworzonym do życia i życia.

Po Austral – pierwszym modelu Renault, który zawiera w swojej ofercie wersję Esprit Alpine, a następnie zupełnie nowy Espace, ten sportowy, techniczny i elegancki wariant jest teraz dostępny dla Nowego Clio. Przeplata cechy charakterystyczne marki Alpine z nowym stylem Renault i przenosi intensywność nowego Clio na nowy poziom.

Nowe Clio ma szeroką gamę układów napędowych wykorzystujących różne źródła energii, w tym w pełni hybrydowy E-Tech o mocy 145 KM. Sprawia, że przyjemność z jazdy elektrycznej w miastach jest dostępna dla wszystkich, a jednocześnie obniża zużycie paliwa i emisję CO2. Pozostałe opcje – benzyna, olej napędowy i benzyna / LPG – obejmują szereg mocy znamionowych i składają się na najbardziej wszechstronny wybór. Innymi słowy, każdy kierowca będzie mógł wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada jego przyzwyczajeniom i wymaganiom.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share