Nowe Suzuki Swift 2024. Co wiemy i czego się spodziewać?

suzuki swift 2024

Suzuki Swift to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w segmencie kompaktowych samochodów. Już teraz, wraz z nadejściem siódmej generacji tego modelu, fani mają wysokie oczekiwania. Co zatem wiemy o nowym Suzuki Swift, który ma zadebiutować między końcem 2023 a pierwszym kwartałem 2024 roku?

Wygląd i wymiary

Nowa generacja Swifta zachowa obecny styl, z płaskim dachem i kompaktową, ale sportową sylwetką. Co więcej, nie spodziewajmy się raczej znaczących zmian w wymiarach, chociaż pewien niewielki wzrost rozmiaru samochodu jest możliwy, co z pewnością przyniosłoby korzyści w postaci większej przestrzeni wewnątrz samochodu i ilości miejsca w bagażniku.

Technologia i bezpieczeństwo

Japoński producent planuje zmodernizować wnętrze, wprowadzając bardziej zaawansowany i oczywiście przeprojektowany na nowo kokpit. Co więcej, Swift będzie wyposażony w ulepszony system ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), co zdecydowanie poprawi poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo, samochód będzie oferował większe możliwości połączenia ze smartfonami.

Czytaj także: Suzuki Swace 2023 z mocniejszym napędem już w Polsce

Wygląd zewnętrzny Suzuki Swift

Wygląd zewnętrzny nowego Suzuki Swift będzie oferował nowe reflektory optyczne LED i przeprojektowaną atrapę chłodnicy. Co więcej, klamki do otwierania tylnych drzwi prawdopodobnie zostaną przeniesione na tradycyjną pozycję na drzwiach.

Układy napędowe

Na razie nie ma pewnych i potwierdzonych informacji na temat jednostek napędowych, jakie będą zastosowane w odświeżonym Suzuki Swift. Możemy się jednak spodziewać ewolucji obecnych silników. Możliwe jest wprowadzenie wersji mild-hybrid z systemem 48V oraz wersji full-hybrid jako flagowej wersji modelu.

Nowa Suzuki Swift 2024 zapowiada się jako emocjonujący krok naprzód dla japońskiego producenta, oferując przy tym nowoczesne technologie, poprawę bezpieczeństwa i atrakcyjny wygląd. Czy spełni wysokie oczekiwania fanów i przyciągnie nowych klientów? Tego dowiemy się w nadchodzących miesiącach.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe Motor1

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share