Nowe Suzuki Swift 2024. Co wiemy i czego się spodziewać?

suzuki swift 2024

Suzuki Swift to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w segmencie kompaktowych samochodów. Już teraz, wraz z nadejściem siódmej generacji tego modelu, fani mają wysokie oczekiwania. Co zatem wiemy o nowym Suzuki Swift, który ma zadebiutować między końcem 2023 a pierwszym kwartałem 2024 roku?

Wygląd i wymiary

Nowa generacja Swifta zachowa obecny styl, z płaskim dachem i kompaktową, ale sportową sylwetką. Co więcej, nie spodziewajmy się raczej znaczących zmian w wymiarach, chociaż pewien niewielki wzrost rozmiaru samochodu jest możliwy, co z pewnością przyniosłoby korzyści w postaci większej przestrzeni wewnątrz samochodu i ilości miejsca w bagażniku.

Technologia i bezpieczeństwo

Japoński producent planuje zmodernizować wnętrze, wprowadzając bardziej zaawansowany i oczywiście przeprojektowany na nowo kokpit. Co więcej, Swift będzie wyposażony w ulepszony system ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), co zdecydowanie poprawi poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo, samochód będzie oferował większe możliwości połączenia ze smartfonami.

Czytaj także: Suzuki Swace 2023 z mocniejszym napędem już w Polsce

Wygląd zewnętrzny Suzuki Swift

Wygląd zewnętrzny nowego Suzuki Swift będzie oferował nowe reflektory optyczne LED i przeprojektowaną atrapę chłodnicy. Co więcej, klamki do otwierania tylnych drzwi prawdopodobnie zostaną przeniesione na tradycyjną pozycję na drzwiach.

Układy napędowe

Na razie nie ma pewnych i potwierdzonych informacji na temat jednostek napędowych, jakie będą zastosowane w odświeżonym Suzuki Swift. Możemy się jednak spodziewać ewolucji obecnych silników. Możliwe jest wprowadzenie wersji mild-hybrid z systemem 48V oraz wersji full-hybrid jako flagowej wersji modelu.

Nowa Suzuki Swift 2024 zapowiada się jako emocjonujący krok naprzód dla japońskiego producenta, oferując przy tym nowoczesne technologie, poprawę bezpieczeństwa i atrakcyjny wygląd. Czy spełni wysokie oczekiwania fanów i przyciągnie nowych klientów? Tego dowiemy się w nadchodzących miesiącach.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe Motor1

Poprzedni
bateria Catl Shenxing

Catl Shenxing. Nowa era akumulatorów szybkiego ładowania

Następny
audi Q8 2024

Odświeżone Audi Q8 2024. Znamy datę premiery

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Kia EV5 Concept

Kia Corporation zaprezentowała koncepcyjnego Kia EV5 podczas Kia Chinese EV Day. Koncepcja w pełni elektrycznego SUV-a znalazła się…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share