Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowe Volvo XC60 2025. Elektryk i hybryda – czy to słuszna koncepcja?

nowe Volvo XC60 2025
Nowe Volvo XC60 2025.

Volvo XC60 to jeden z flagowych modeli w ofercie szwedzkiego producenta. Samochód zyskał sobie uznanie na rynku europejskim, szczególnie po wprowadzeniu obecnej generacji w 2017 roku. Duża liczba sprzedanych sztuk, która sięga nawet 100 tysięcy rocznie, świadczą właśnie o jego popularności w segmencie SUV premium.

Sprawdź także: Duże zainteresowanie Volvo EX30. Szwedzi zwiększają produkcję

Nowe Volvo XC60 2025 podąża w znanym kierunku

W 2025 roku pojawi się nowa generacja Volvo XC60. Jak wynika ze wstępnych informacji, producent zaoferuje zarówno wersję napędu w pełni elektryczną oraz wersję hybrydową. Krok ten jest odpowiedzią na obecne rosnące zapotrzebowanie rynku na pojazdy elektryczne. Ale czy na pewno samochody z napędem elektrycznym to nasza przyszłość? Na chwilę obecną wydaje się, że tak. Dlatego nowe Volvo XC60 ma mieć baterie zapewniające zasięg między 550 a 700 kilometrów, a maksymalna moc ładowania ma przekroczyć 220 kW.

Jakie nowe technologie znajdziemy w XC60?

Nowe Volvo XC60 zostanie zbudowane na platformie SPA2, która umożliwia produkcję zarówno w pełni elektrycznych, jak i hybrydowych pojazdów. Sama moc samochodów wahać ma się od 200 do 450 KM. Co więcej, XC60 będzie pierwszym modelem Volvo wykorzystującym baterie produkowane w porozumieniu marki Volvo i firmy Northvolt. Dodatkowo nowy model może zadebiutować z systemami wspomagającymi jazdę autonomiczną na poziomie wersji 3, jednak to wiąże się z regulacjami prawnymi w poszczególnych krajach.

Czytaj również: Volvo ogłasz koniec silników Diesla. Ostatni samochód na olej napędowy w 2024 roku

Wprowadzenie nowej generacji modelu XC60 to nie tylko kontynuacja tradycji marki w zakresie luksusu i bezpieczeństwa, ale także dalsza część wprowadzania samochodów z alternatywnymi napędami do oferty sprzedaży. Na pewno Volvo chce umocnić swoją pozycję w tej dziedzinie, ale czy to się uda i czy na pewno to krok w dobrą stronę? Czas pokaże.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny. Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share