Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowości marki Dacia na rok 2024. Czeka nas coś wyjątkowego

dacia bigster 2025 duster

Dzisiaj mamy dla was kilka ciekawych informacji o przyszłości marki Dacia, która od lat zaskakuje nas swoją zdolnością do łączenia przystępnych cen swoich produktów z solidnym i coraz lepszym ich wykonaniem. W 2024 roku Dacia planuje podbić rynek SUV-ów, wprowadzając do oferty starszego brata popularnego Dustera. Przygotujcie się na prawdziwą rewolucję w gamie Dacii!

Dacia Bigster – większy brat popularnego modelu

Największą nowością na rok 2024 jest bez wątpienia Dacia Bigster. To SUV, który ma być większą i bardziej przestronną wersją Dustera. Nowy Bigster zadebiutuje na rynku jako model 7-osobowy i będzie oparty na platformie CMF-B. Co ciekawe, w ofercie pojawi się również w wersja 5-osobowa. Dacia Bigster wyposażona będzie w silniki benzynowe z miękkimi hybrydami oraz wariantem, który będzie mógł korzystać z zasilania LPG. Szykuje się zatem obiecujące połączenie przestronności, nowoczesności i ekonomiczności.

Czytaj także: Wreszcie jest! Dacia Duster 3 generacji – premiera

Dacia Spring – odsłona nowej wersji

Dacia Spring jest pierwszym elektrycznym model marki i póki co jedynym. Ona również przejdzie gruntowną metamorfozę, której premiera planowana jest w 2024 roku. Istnieje również możliwość pojawienia się nowej wersji Springa z kierownicą po prawej stronie. Zabieg ten miałby zwiększyć atrakcyjność Dacii Spring na rynkach międzynarodowych. Chociaż model nadal będzie produkowany w Chinach, ma on być zaopatrzony w dużo nowocześniejsze technologie niż obecna wersja. Mimo tego, w obliczu ewentualnego braku dofinansowania na samochody elektryczne, jego cena ma pozostać na podobnym poziomie niż dotychczas.

Sprawdź również: Nowa Dacia Spring o mocy 95 KM? Na pewno większa i nowocześniejsza

Dacia ze silnym wsparciem Grupy Renault, kontynuuje swoją misję oferowania przystępnych cenowo, ale jednocześnie nowoczesnych i dobrze wyposażonych samochód. Bigster i odnowiony Spring to tylko początek ekscytujących zmian, które czekają na nas w najbliższych latach. To ekscytujące czasy dla fanów marki Dacia i ogólnie motoryzacji. Czekamy z niecierpliwością na to, co przyniesie rok 2024.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Honda Civic Type R

Honda ogłosiła cenę nowego modelu Honda Civic Type R. Nowa edycja kompaktowego samochodu sportowego jest dostępna od 55…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share