Nowy Citroen C3 2025 – tylko elektryczny?

Trzecia generacja Citroena C3 jest w sprzedaży od 2016 roku. Dzięki spowolnieniu produkcji w świecie samochodów w ostatnich latach, premiera nowego modelu nie nastąpi po umownych 7-8 latach kariery obecnego samochodu, ale nieco później. Debiut nowego C3 spodziewamy się do końca 2025 roku. Komercyjne na rynku ma się pojawić w 2026 roku.

Samochód może przejść wyraźny przewrót technologiczny, aby przejść i przekształcić się w model w pełni elektryczny, zaprojektowany razem z modelem Fiata, który może być przyszłą Pandą lub nieco dłuższą jego wersją. Samochód będzie dążył do zadomowienia się w ekonomicznym segmencie rynku jako flagowy model marki, należący do segmentu B. Nie można wykluczyć, że przyszły Citroen C3 może powstać na nowej platformie STLA Small.

Nowy C3 może mieć długość około 405-410cm, ale nie z podniesionym nadwoziem. Samochód, jak do tej pory, będzie miał oryginalny wygląd i będzie miał nowe logo marki. Minimalistyczne wnętrze w którym znajdziemy cyfrową deską rozdzielczą z nowym oprogramowanie. Zakładając pojawienie się samochodu czysto elektrycznego, moc nowego modelu może wynosić od 90 do 130KM z akumulatorami o pojemności od 40 do 60kWh. Zasięg mógłby wynosić od 380 do 500 kilometrów.

W ciągu najbliższych kilku lat pojemność ogniw akumulatorowych i ich koszt spadną, a koszty wprowadzenia na rynek samochodów segmentu B o optymalnych osiągach wynosić będą poniżej 20 tysięcy euro.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share