Nowy Fiat 600 przyłapany

Zgodnie z nową strategią koncernu Stellantis, która ma w planach wprowadzenie kilku nowych modeli w najbliższym czasie, możemy już zobaczyć nowy samochód marki Fiat, który bez żadnego kamuflażu został przyłapany w Rzymie we Włoszech. Nowym modelem który zadebiutuje w już niedługo jest FIAT 600.

Włoski producent zaplanował powstanie nowego modelu Fiata 600 na platformie CMP od firmy Stellantis, który będzie produkowany w fabryce w Tychach obok Jeepa Avengera. Oba pojazdy będą wykorzystywać ten sam układ napędowy w wersji elektrycznej o mocy 156KM oraz baterię o pojemności 54 kWh, co pozwoli na przejechanie około 400 km po jednym naładowaniu. Pierwszeństwo będzie miała bezemisyjna wersja, jednak w przyszłości planowane jest wprowadzenie napędów spalinowych, w tym benzynowego silnika 1.2 o mocy 100KM, który jest już dostępny w modelu Jeepa.

Do tej pory jednak nie była do końca znana nazwa nowego modelu. Dzięki zdjęciom szpiegowskim, które możemy zobaczyć dzięki profilowi Cochespias na Instagramie mamy potwierdzenie, że jest to właśnie model 600. Czyli większa konstrukcja dobrze znanej już pięćsetki. Stylistycznie nowy model jest bardzo podobny do Fiata 500, między innymi ma zaokrąglone reflektory jak i światła do jazdy dziennej, a także logo modelu z przodu.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej informacji na temat nowego Fiata 600.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia Cochespias

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

Nowy Lexus TX na pierwszych zdjęciach

Następny

Nowe Volvo EX30 na zdjęciach patentowych

Sprawdź także
Czytaj więcej

Mini Cooper SE Cabrio

Po pozytywnym odzewaniu wyjątkowego egzemplarza zaprezentowanego latem 2022 roku, MINI kontynuuje teraz małą serię w pełni elektrycznego MINI…
Czytaj więcej

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona ta  miejski crossover SUV segmentu B, który w 2021 roku doczekał się elektryfikacji. Odsłona tego elektrycznego…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share