Nowy Fiat Grand 500e w 2026 roku?

Czy spadkobierca osobowego vana modelu Ulysse będzie elektryczny? Fiat Ulysse był ostatnim prawdziwym dużym 7-osobowym minivanem marki. Samochód był produkowany w dwóch generacjach, a projekt był rozwijany we współpracy z Lancią i francuskimi markami Peugeot i Citroen, co mogło zapowiadać dzisiejszy sojusz Stellantis.

Pierwszy Ulysse powstał się w 1994 roku i pozostawał w produkcji do 2002 roku. Samochód był produkowany w fabryce Atessa. W ciągu 8 lat sprzedano ponad 131 000 egzemplarzy tego modelu. Potem pojawił się Ulysse drugiej generacji, większy, ale mniej udany. Jego następcą był Freemont, również 7-osobowy SUV. W latach 2002-2010 sprzedano nieco ponad 60 000 egzemplarzy drugiej generacji włoskiego minivana.

Czy minivan włoskiej marki może wrócić do cennika Fiata? Póki co może to być bardzo trudne, biorąc pod uwagę coraz większą liczbę pojawiających się SUV-ów, nawet z siedmioma miejscami. Jednak wyobrażając sobie model na skalę światową, który byłby sprzedawany również na rynku amerykańskim, jest to całkiem możliwe.|
Fiat Grand 500e może pojawić się nie wcześniej niż w latach 2026-2027. Byłby to duży minivan o długości ponad 5 metrów. Oparty na platformie Large, i mógłby powstać tylko z napędem elektrycznym i z dużym akumulatorem. Pojemność ogniw mogłaby wynosić około 90kWh w wariancie podstawowym i aż 120kWh w wyższych opcjach, oraz zasięgiem między 550 a 700 kilometrów. Silniki mogłyby mieć moc 250 lub 350 KM, co zapewniało odpowiednie osiągi nawet przy pełnym obciążeniu. Do tej pory Fiat Grand 500e jest tylko nierealnym projektem, jeśli Fiat powróci do segmentu MPV, będziemy Was informować na bieżąco.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały behance

Sprawdź także
Dacia Bigster 2025
Czytaj więcej

Nowa Dacia Bigster 2025

Nowy wzór estetyczny Dacii zostanie prawdopodobnie przedstawiony w 2024 roku wraz z pojawieniem się nowej generacji Dustera.  Samochód…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share