Nowy Fiat Tipo 2025 – nadchodzi elektryczny SUV?

Kariera obecnej generacji Fiat Tipo zakończy się mniej więcej w 2025 roku, kiedy model zostanie zastąpiony przez średniej wielkości SUV-a.  Zamiarem jest wprowadzenie jeszcze bardziej atrakcyjnego i modnego modelu, przy jednoczesnym zachowaniu specyfiki samochodu ekonomicznego. Pojawienie się SUV-a zapewni, że samochód będzie mógł zdobyć nowe segmenty rynku w Europie i na rynkach krajów wschodzących (Azja, Bliski Wschód, a może nawet Ameryka Południowa). Intencją będzie zaoferowanie modnego, przestronnego samochodu w korzystnej cenie.

Nowy Fiat Tipo, a przynajmniej model, który go zastąpi, będzie bazował na francuskiej platformie CMP. Samochód prawdopodobnie byłby produkowany w Turcji w Tofas. Będzie to crossover o długości około 4,5-4,6 metra z pojemnością bagażnika ponad 500 litrów. Pięcioosobowy samochód prawdopodobnie wyjdzie tylko z napędem na przednie koła.

Jeśli chodzi o silniki, spodziewamy się wersji benzynowych z technologią mild hybrid. Mocną stroną mogą być jednak warianty elektryczne, które początkowo mogą być dwa. Począwszy od silnika o mocy 155KM i akumulatorem o pojemności około 55kWh mógłby zapewnić zasięg około 430 kilometrów. Topowa wersja może mieć około 200KM z akumulatorem około 65kWh i zasięgiem zbliżonym do 480-500 kilometrów.

Jeśli chodzi o ceny, nowy Fiat Tipo może zacząć się od kwoty około 24-25 tysięcy euro w wersji benzynowej. Elektryczny zamiast tego powinien zaczynać się od ceny 35-36 tysięcy euro.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia behance

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share