Nowy Ford Fiesta. Czy zobaczymy elektryczny model w 2026 roku?

ford fiesta

Ford Fiesta, jeden z filarów Forda od lat 70-tych XX wieku to model, który został niedawno wycofany z produkcji. Decyzja producenta wywołała wiele kontrowersji wśród entuzjastów motoryzacji. Ale czy to definitywny koniec tego kultowego modelu, czy może jest szansa na jego powrót w nowej formie? Oto co wiemy na ten temat.

Sprawdź również: Ford Kuga 2023. Połączenie komfortu i bezpieczeństwa

Dlaczego Ford Fiesta został wycofany?

Ford Fiesta był i jest jednym z najbardziej popularnych samochodów w Europie. Niestety marka postanowiła wycofać Forda Fieste z produkcji z kilku powodów. Po pierwsze, obecnie popularność tego modelu nieco zmalała, co przekładało się na spadek sprzedaży. Druga strona medalu to rosnące koszty produkcji i trudności z dostosowaniem silników do nowych norm emisji spalin. Wszystko to sprawiło, że Ford zdecydował się na zakończenie produkcji tego samochodu.

Elektryczna przyszłość?

Ford rozważa jednak wprowadzenie nowej, elektrycznej wersji Fiesty. Dzięki partnerstwu z grupą Volkswagen, Ford może przeczekać wprowadzenie przez niemieckiego producenta pierwszych małych modeli elektrycznych, np takich jak ID.2, który ma zadebiutować już w 2025 roku. Jeśli małe miejskie modele odniosą sukces, Ford również może zdecydować się na wprowadzenie elektrycznego małego samochodu w postaci nowej Fiesty z zasięgiem zapewniającym przejechanie około 400 kilometrów.

Czytaj także: Nowy Ford Puma 2024 na zdjęciach szpiegowskich

Mimo wycofania Forda Fiesty z produkcji, istnieje szansa na jej powrót w nowej odsłonie. Wszystko zależy jednak od sukcesu modeli elektrycznych grupy Volkswagen. Czy Fiesta wróci, aby znowu zamieszać na rynku miejskich samochodów? By się przekonać, musimy poczekać przynajmniej 3 lata.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share