Nowy Hyundai Elantra – wygląd ujawniony

hyundai elantra 2023

Hyundai przedstawił wygląd nowego modelu Hyundai Elantra, który na niektórych rynkach jest oferowany jako AVANTE. Model zadebiutował w kwietniu 2020 roku. Nowa Elantra prezentuje się jeszcze lepiej niż poprzednik, jednocześnie zachowując charakterystyczny styl.

Podczas projektowania nowego modelu Elantra, Hyundai skupił się na motywie “parametrycznej dynamiki”, który był już obecny w poprzedniej wersji. Nowy projekt zawiera więcej poziomych elementów stylistycznych, które mają zapewnić lepsze proporcje i bardziej proporcjonalną sylwetkę samochodu.

Przednie reflektory mają teraz ostrzejszy, trójwymiarowy wygląd, co dodaje samochodowi dynamiki. Nowa osłona chłodnicy została podzielona na górną i dolną część, a chromowana listwa u góry podkreśla szerokość samochodu. Profil boczny zyskał bardziej luksusowy wygląd dzięki zmianie trójkątnej osłony słupka C oraz nowym felgom aluminiowym. Nowy tylny zderzak ma akcenty stylistyczne w kolorze czarnym, a srebrna listwa ozdobna podkreśla sportowy charakter i zgrabną sylwetkę. Wnętrze będzie dostępne w nowych kombinacjach kolorystycznych, a przyjazne dla środowiska materiały mają zapewnić nowy wizerunek i zadowolić klientów ceniących sobie ekologię.

Hyundai Motor Company planuje ugruntować swoją pozycję w segmencie sedanów średniej wielkości, oferując najlepszą jakość produktu połączoną z nowoczesnym designem. Najlepiej sprzedającym się pojazdem marki Hyundai na całym świecie jest model ELANTRA, który wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów dzięki doskonałej jakości produktu i konkurencyjnej cenie.

W minionym roku samochód otrzymał tytuł North American Car, Truck and Utility Vehicle of the Year 2021 w Stanach Zjednoczonych oraz wyróżnienie Top Safety Pick od Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) za wysoki poziom bezpieczeństwa i zapobiegania kolizjom, co jest amerykańskim odpowiednikiem NCAP.

Więcej informacji dotyczących nowego modelu Elantra i debiutu na polskim rynku pojawi się w najbliższych tygodniach.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share