Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe

Nowy Jeep Grand Cherokee wprowadza nowe możliwości w dziedzinie doskonałej wydajności, komfortu i funkcjonalności. Nowa generacja tego modelu została zaprojektowana i wykonana z myślą o zapewnieniu jeszcze większej liczby elementów i systemów, które sprawiają, że ten konkretny Jeep staje się prawdziwą światową ikoną w segmencie luksusowych SUV-ów.

Połączenie nowej konstrukcji i aerodynamicznego kształtu nadwozia przekłada się na doskonałe osiągi pojazdu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo, niezawodność oraz znaczące zmniejszenie masy, hałasu i wibracji. Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe został zaprojektowany w celu maksymalizacji ogólnego bezpieczeństwa, komfortu i wygody pasażerów. Jest wyposażony w liczne nowej generacji systemy i technologie, które wyróżniają go spośród innych pełnowymiarowych SUV-ów.

Jeep Grand Cherokee 4xe łączy zaawansowany, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra, dwa silniki elektryczne, ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite oraz sprawdzone systemy napędu Jeep 4×4. Razem, układ napędowy 4xe generuje moc 380 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 637Nm. Szczególnie warto wspomnieć o 400-woltowym, pakiecie akumulatorów litowo-jonowych, który zapewnia zasięg do 48km w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu mieszanym oraz do 51km w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu miejskim. Całkowity zasięg pojazdu wynosi 700km.

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje niezrównane możliwości zarówno na terenie, jak i na drodze. Dzięki systemom napędu 4×4 – Quadra-Trac II i Quadra-Drive II z tylnym elektronicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (eLSD), zapewnia legendarne możliwości terenowe. Oba systemy posiadają aktywną skrzynkę rozdzielczą, która poprawia przyczepność, przenosząc moment obrotowy na koła o największej przyczepności.

Najnowszy Jeep Grand Cherokee posiada smukłe, wyrzeźbione nadwozie, które nadaje mu bardziej nowoczesny i ekskluzywny wygląd. Charakteryzuje się szerszą i większą kultową osłoną chłodnicy z siedmioma pionowymi szczelinami, nowym przednim pasem, wysokiej jakości zestawem oświetlenia LED oraz czarnym, błyszczącym dachem. Dzięki obniżonemu i zwężonemu dachowi, samochód osiąga lepsze właściwości aerodynamiczne i osiągi, jednocześnie nie rezygnując z przestrzeni ładunkowej i funkcjonalności. Nisko położona linia okien i większe szyby poprawiają widoczność i nadają wnętrzu uczucie przestronności.


Wnętrze Grand Cherokee jest całkowicie nowe i oferuje dużą przestrzeń oraz luksusowe wykończenie. Ręcznie wykonane elementy i nowoczesne udogodnienia nadają mu wyjątkowy charakter. Pasażerowie tylnej części samochodu mają więcej miejsca na nogi, a lepsza widoczność zapewnia dodatkowy komfort. Dzięki zaawansowanym funkcjom i technologiom, Grand Cherokee oferuje wyższy poziom komfortu, w tym usługi łączności My Navigation. System ten umożliwia korzystanie z nawigacji, aktualizowanej automatycznie przez Internet, dzięki czemu można unikać zatłoczonych dróg i oszczędzać czas podczas podróży.

Dodatkowo, piąta generacja nowego Grand Cherokee w wersji 4xe oferuje największy wybór funkcji technologicznych w całej historii modelu.

Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się:

– system multimedialny Uconnect™ 5 – najbardziej zaawansowany system Uconnect w historii oferuje nawet trzy 10,1-calowe cyfrowe ekrany,
– w pełni cyfrowy 10,01-calowy zestaw wskaźników z możliwością personalizacji,
– nowy, 10-calowy kolorowy ekran projekcyjny HUD (Head Up Display),
– ekskluzywny w tym segmencie 10,25-calowy ekran pasażera z przodu oferuje pomoc w zakresie obsługi nawigacji, podgląd kamer i rozrywkę,
– bezprzewodowe połączenie z Apple CarPlay i Android Auto,
– nowe cyfrowe lusterko wsteczne.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share