Nowy Mercedes EQV 2023

Nadchodzi lifting modelu niemieckiego producenta jakim jest Mercedes EQV – wraz z nim pojawią się również zmiany w modelach spalinowych V klasy i dostawczym Vito. Pierwszy zwiastun z maja 2023 roku daje nam już teraz wstępne informacje, jak będzie wyglądać konkurent Zafiry-e. Obecna cena prawdopodobnie nieznacznie wzrośnie. Mercedes jeszcze nie ustalił daty rozpoczęcia sprzedaży.

Spodziewamy się, że Mercedes EQV po liftingu (2023) będzie również wyposażony w silnik asynchroniczny na przedniej osi. Obecna i jedyna dostępna wersja o mocy 150kW (204KM) i momencie obrotowym 362Nm może ulec zmianie przez wprowadzenie nowych poziomów mocy. Spekuluje się o modyfikacji pakietów ogniw baterii o pojemności 60 lub 90kWh. Wyższa gęstość energetyczna może przyczynić się do zwiększenia obecnie maksymalnego zasięgu do 356 kilometrów oraz przyspieszenia ładowania.


Na zakamuflowanym samochodzie widzimy zarówno przód, jak i tył. Dlatego też można oczekiwać zmian w tych obszarach w ramach modernizacji, która zostanie zaprezentowana w 2023 roku. Na przykład zamknięta “atrapa chłodnicy” może być dostosowana się do designu Mercedesa EQE, czyli nie będzie wyglądać jak klasyczna chłodnica, lecz bardziej jak powierzchnia szkła, która przechodzi w reflektory z wbudowanymi symbolami, takimi jak gwiazdy Mercedes-Benz.

Nawet reflektory same w sobie mogą być dostosowane do rozwiniętej linii projektowej EQ, na przykład otrzymując bardziej zgeometryzowane światła do jazdy dziennej. Choć tylne światła wciąż przypominają znane już układy, z pewnością również tu zostaną wprowadzone pewne zmiany. Co ciekawe, nawet trzeci światło stop też jest zafoliowane.


Możemy dostrzec również wnętrze Mercedesa EQV po liftingu (2023), które również jest dostępne na zdjęciach mimo, że pracownicy Mercedesa szybko zareagowali i zdążyli zakryć większość deski rozdzielczej. Jednak luki między pokrywami z filcu pozwalają już na pewne wnioski: okrągłe wyloty powietrza klimatyzacji zostaną zastąpione przez kanciaste atrapy umieszczone nieco niżej. Powstanie miejsce na duży, poziomo umieszczony panel ekranu z wyświetlaczami dla cyfrowego wyświetlacza wskaźników oraz dla najnowszej generacji systemu MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Układ wnętrza z maksymalnie ośmioma miejscami siedzącymi i pojemnościami bagażnika (w zależności od długości) od 1030 do 1410 litrów lub od 4630 do 5010 litrów, prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Autozeitung

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share