Nowy Mercedes GLC Coupe już w sprzedaży

Mercedes GLC Coupe 2024 4
Mercedes GLC Coupe 2024 4

Sprzedawcy Mercedesa rozpoczęli przyjmowanie zamówień na nową generację GLC Coupe. Nowy Mercedes GLC Coupe łączy elegancki design z dynamicznym charakterem – a także oferuje wszystkie nowości wprowadzone w nowym GLC, począwszy od w pełni zelektryfikowanej gamy silnikowej, poprzez najnowszą generację systemu operacyjnego MBUX, aż po innowacyjne dodatki, takie jak wirtualna maska, reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji czy skrętna tylna oś. GLC Coupe zadebiutowało w polskich salonach z szeroką gamą napędów hybrydowych, w tym miękkich hybryd oraz wersji plug-in. Wszystkie warianty są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła 4MATIC.

Nowa generacja GLC Coupe mierzy 4763mm długości, co oznacza wzrost o 31mm w porównaniu z poprzednikiem. Zwiększenie długości dotyczy zarówno rozstawu osi, jak i zwisów. Szerokość pozostaje niezmieniona – wynosi 1890mm. Z jeszcze większym bagażnikiem niż wcześniej, GLC Coupe jest gotowe na długie podróże – jego pojemność wynosi od 545 litrów (+45l w porównaniu z poprzednikiem) do 1490 litrów (+90l) w przypadku miękkich hybryd, oraz od 390 do 1335 litrów w przypadku hybryd plug-in.

Sprawdź również: Nowy Mercedesa EQV 2023

Nowa generacja Mercedes-a GLC Coupe harmonizuje sportowy charakter z wysoką wydajnością. Wszystkie warianty silnikowe wykorzystują technologię napędu elektrycznego – jako miękkie hybrydy z systemem 48V i zintegrowanym rozrusznikiem-alternatorem, co pozwala na zwiększenie osiągów i odzyskiwanie energii, lub jako hybrydy plug-in, które oferują nawet ponad 130 kilometrów zasięgu w trybie w pełni elektrycznym (WLTP).

W najnowszej generacji Mercedes znacząco wzbogacił standardowe wyposażenie GLC Coupe. Pakiet Avantgarde Advanced obejmuje zewnętrzną i wewnętrzną linię stylizacyjną Avantgarde, pakiet komfortowych foteli, podgrzewane fotele, pakiet lusterek, asystenta świateł drogowych, bezprzewodową ładowarkę urządzeń mobilnych, 12,3-calowy wyświetlacz dla kierowcy oraz 11,9-calowy centralny ekran, przyciemniane tylne szyby, elektrycznie sterowane tylne drzwi EASY-PACK, ambientowe oświetlenie i nawigację.

Ceny modelu zaczynają się od 269 900 złotych za benzynową wersję GLC 200 4MATIC (204 + 23KM) i od 278 900 złotych za wysokoprężną wersję GLC 220 d 4MATIC (197 + 23KM).

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Dacia z wyposażeniem Extreme

Wprowadzenie wersji Dacia Extreme jest częścią strategii Dacii, która wykorzystuje swoje odnowione walory i poszerza swoje terytorium, jednocześnie…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share