Nowy Mercedes GLC Coupe już w sprzedaży

Nowy Mercedes GLC Coupe

Nowy Mercedes GLC Coupe to stylowy model w popularnej rodzinie SUV-ów z logo Mercedes-Benz. Jego zewnętrzny design cechują sportowe proporcje, dynamicznie ukształtowane powierzchnie oraz precyzyjne linie, które doskonale współgrają z przemyślanym, wysokiej jakości wnętrzem. Wyposażenie i oprogramowanie najnowszej generacji systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) zapewniają łatwą obsługę, a intuicyjny asystent głosowy “Hej Mercedes” jeszcze lepiej reaguje na naturalnie formułowane polecenia i preferencje użytkownika.

Nowa generacja GLC Coupe mierzy 4763mm długości, co oznacza wzrost o 31mm w porównaniu z poprzednikiem. Zarówno rozstaw osi, jak i zwisy zostały wydłużone. Szerokość pozostała bez zmian i wynosi 1890mm. Zwiększony bagażnik GLC Coupe jest teraz jeszcze bardziej przystosowany do długich podróży, oferując pojemność od 545 litrów (+45 l w porównaniu z poprzednikiem) do 1490 litrów (+90 l) w przypadku modeli z miękką hybrydą, oraz od 390 do 1335 litrów w przypadku hybryd plug-in.

Nowe GLC Coupe łączy sportowy charakter z wysoką efektywnością. Wszystkie wersje silnikowe korzystają z napędu elektrycznego – jako miękkie hybrydy z instalacją 48V i zintegrowanym rozrusznikiem-alternatorem, co przyczynia się do zwiększenia osiągów i odzyskiwania energii, lub jako hybrydy plug-in z możliwością przejechania nawet ponad 130 kilometrów w trybie całkowicie elektrycznym (wg normy WLTP). Opcjonalna funkcja szybkiego ładowania DC pozwala na naładowanie akumulatora trakcyjnego od 10% do 80% w zaledwie 30 minut. Alternatywnie, dostępna jest ładowarka pokładowa AC o mocy 11kW.

W najnowszej generacji Mercedes-Benz znacznie poszerzono standardowe wyposażenie GLC Coupe. W standardowym pakiecie Avantgarde Advanced znajdują się zewnętrzna i wewnętrzna linia Avantgarde, pakiet komfortowych siedzeń, podgrzewane fotele, pakiet lusterek, Asystent świateł drogowych, bezprzewodowa ładowarka urządzeń mobilnych, wyświetlacz 12,3 cala dla kierowcy oraz centralny ekran o przekątnej 11,9 cala, przyciemniane tylne szyby, elektrycznie sterowana tylna pokrywa EASY-PACK, ambientowe oświetlenie i nawigacja. Odmiany GLC 300 4Matic oraz 300 d 4Matic są standardowo wyposażone w linie AMG (zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną) i posiadają między innymi układ hamulcowy z większymi tarczami na przedniej osi.

Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła 4MATIC. Ceny modelu rozpoczynają się od 269 900zł dla benzynowej odmiany GLC 200 4MATIC (204 + 23KM) oraz od 278 900zł dla wysokoprężnej wersji GLC 220 d 4MATIC (197 + 23KM).

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe

Nowy Jeep Grand Cherokee wprowadza nowe możliwości w dziedzinie doskonałej wydajności, komfortu i funkcjonalności. Nowa generacja tego modelu…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share