Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy model Dacia. To nie Sandero czy Duster. To coś pomiędzy

nowa model dacia 2024

Gilles le Borgne, wiceprezes Renault Group i dyrektor ds. inżynierii, potwierdził w ostatnim wywiadzie, że Dacia wprowadzi na rynek nowy model, który będzie klasyfikowany pomiędzy Sandero a Duster. Nowy model będzie małym SUV-em o długości około 4,20 metra i jest on w tej chwili jednym z najważniejszych projektów marki na najbliższe dwa lata.

Czytaj także: Dacia Sandero 2027. Nowa generacja bez tradycyjnych silników?

Kiedy zobaczymy nowy model w salonach?

Dokładna data wprowadzenia nowego modelu Dacia na rynek nie została podana. Ma to jednak nastąpić po 2025 roku, ale przed rokiem 2028. Wtedy to ma zostać wprowadzony nowa generacja modelu Sandero. Dacia również pracuje nad nową generacją platformy CMF-B, która będzie podstawą także dla wersji elektrycznych.

Dacia pracuje nad nową platformą CMF-B

Dacia aktualnie skupia się na tworzeniu nowej wersji platformy CMF-B z możliwością dostosowania jej również do produkcji samochodów w wersji elektrycznej, znanej jako CMF-BEV. Ta platforma będzie fundamentem dla przyszłych elektryków marki, które z pewnością zadebiutują w przyszłości na rynku w związku z planowanym zakazem używania silników spalinowych do 2035 roku.

Sprawdź również: Dacia Duster 2024. Nowe tylne lampy ujawnione na zdjęciach szpiegowskich

Planowany mały SUV, który być może będzie produkowany w zakładach w Mioveni, jeżeli fabryka zostanie odpowiednio rozbudowana, ma szansę stać się głównym rywalem dla takich modeli jak Jeep Avenger. Jest to bardzo prawdopodobne po niedawnych komentarzach Laurensa van den Ackera, projektanta Renault, który wyraził chęć konkurowania bezpośrednio z Jeepem, pozycjonując Dacię jako markę skierowaną na aktywny tryb życia i chęć przeżywania z nią przygód.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share