Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Ford zaprezentuje nowy elektryczny SUV

Ford zapowiada, że nowy elektryczny SUV zostanie pokazany w 2023 roku.
By sprostać temu wyzwaniu, producent będzie współpracował z grupą VW, która ma mu zapewnić dostęp do nowej platformy MEB VW wykorzystywanej do produkcji samochodów elektrycznych.

Ma ona stanowić podstawę do produkcji dwóch z trzech modeli nowych elektrycznych samochodów Forda. Ma to mieć związek z nowym planem biznesowym amerykańskiego producenta, który zakłada wprowadzenie trzech modeli elektrycznych do roku 2024.

Mają one zostać wyprodukowane w niemieckiej fabryce w Kolonii, która ma być zmodernizowana pod kontem produkcji samochodów na prąd. Powstanie przynajmniej również zakład montażu akumulatorów, co najprawdopodobniej ma zmniejszyć koszty całego procesu produkcji.

Nowy model Forda ma być wielkości średniego SUV-a, być może bardzo podobnego do Volkswagena ID.4, wykorzystującego oczywiście wspomnianą platformę. Może ona być połączona z akumulatorem o pojemności 77kWh, a samochód ma być w stanie pokonać ponad 450 kilometrów na jednym ładowaniu.

Dokładna specyfikacja tego modelu nie jest znana, ale ma on występować zarówno z napędem na przednią oś, jak i z napędem na cztery koła, a moc ma sięgać 295MK dla najmocniejszej wersji.
Również sama nazwa pojazdu nie została jeszcze ujawniona, ma to nastąpić dopiero podczas prezentacji modelu.
Z pierwszych zdjęć wynika, że marka próbuje odejść od obecnej koncepcji projektowania brył samochodów. SUV będzie wyglądał dość masywnie, z wysoko umieszczoną maską, nową linią świetlną LED oraz zamkniętą kratką.
Nowy SUV ma trafić do sprzedaży w 2023 roku.

Drugim nowy samochód elektryczny będzie elektryczna wersja crossovera Puma, a trzecim samochód przedstawiony przez markę jako sportowy crossover.
Ma to być bardziej luksusowa wersja większego SUV-a która będzie wyżej pozycjonowana, podobnie jak Volkswagen ID.5.
Mimo to szef Ford of Europe Stuart Rowley przekonuje, że nowe samochody Forda będą wyglądać i jeździć jak obecne modele producenta, nie będą one miały nic wspólnego z charakterystyką Volkswagena.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share