Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy Opel Astra Electric

Nowy Opel Astra Electric
Nowy Opel Astra Electric Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Nowa generacja modelu Opel Astra Electric łączy przyjemność prowadzenia z lokalną, bezemisyjną jazdą, nawet na długich trasach. Nowy model Astra Electric jest nie tylko cichy, ale także lekki, ważąc zaledwie 1 679 kilogramów. Ta cecha przynosi wiele korzyści, odczuwalnych przy każdym naciśnięciu pedału gazu i podczas pokonywania zakrętów.

W standardzie samochód oferuje wiele systemów wspomagających kierowcę. Dodatkowo, opcjonalnie dostępny jest system Intelli-Drive 2.0 z inteligentnym układem dostosowującym prędkość jazdy i półautomatycznym systemem zmiany pasa ruchu, wprowadzany po raz pierwszy w modelu Astra z napędem elektrycznym. Dodatkowy komfort zapewnia ergonomiczne siedzenie kierowcy Active Sport z atestem AGR, dostępne w standardzie. W pełni cyfrowy kokpit Pure Panel Pro z dwoma 10-calowymi wyświetlaczami i systemem multimedialnym zapewnia doskonałą łączność i rozrywkę.

Sprawdź również: Opel Astra Sports Tourer GSe już w sprzedaży

Nowa Astra Electric dostarcza czystej przyjemności z bezemisyjnej jazdy. Elektryczny silnik rozwija moc 115kW/156KM i moment obrotowy wynoszący aż 270Nm. Obie te wartości są dostępne od samego początku naciśnięcia pedału przyspieszenia, co zapewnia imponującą dynamikę i elastyczność podczas ruszania. Niska masa własna, wynosząca jedynie 1 679kg, przyczynia się do lepszych osiągów. Ponadto, podczas gdy wiele samochodów elektrycznych ma ograniczoną prędkość maksymalną do 150 lub 160km/h, nowa Astra Electric osiąga imponujące 170km/h. Kierowca Astry Electric może wybrać jeden z trzech trybów jazdy – Eco, Normal lub Sport – w zależności od preferowanego stylu jazdy.

opel astra electric

Energia jest przechowywana w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 54kWh, który wyróżnia się efektywną konstrukcją, kompaktowymi rozmiarami oraz niską wagą. To zapewnia imponujący zasięg i krótki czas ładowania. Nowa pięciodrzwiowa Astra Electric oferuje lokalnie bezemisyjny zasięg do 418 kilometrów zgodnie z normą WLTP. System hamowania rekuperacyjnego pozwala odzyskiwać energię podczas jazdy. Nawet jeśli konieczne będzie naładowanie akumulatora, wystarczy krótki przystanek w punkcie ładowania.

Czytaj także: Opel Astra-e – pierwsza taka Astra w historii

Astra Electric od pierwszego spojrzenia zaprasza do ekscytującej i dynamicznej jazdy. Nowy elektryczny model w gamie Opla standardowo wyposażony jest w czarne, błyszczące, 18-calowe pięcioramienne obręcze ze stopów lekkich, które podkreślają odważny i nowoczesny wygląd samochodu. Dwukolorowe nadwozie – z czarnym lakierem na dachu i bocznych lusterkach, kontrastujące z pozostałą częścią karoserii – niezaprzeczalnie przyciąga uwagę do Opel Astra Electric.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share