Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy Peugeot 3008 2024r: nowa generacja również elektryczna

Po prawdopodobnym pojawieniu się w 2023 roku nowych silników benzynowych typu „mild hybrid”, trzecia generacja SUV-a Peugeot 3008 pojawi się pod koniec 2024 roku. Będzie to model całkowicie nowy i innowacyjny, większy, a także elektryczny.

Samochód odziedziczy ale i również rozwinie obecny styl najnowszych modeli francuskiej marki, z agresywnym przodem otoczonym dobrze znanymi bocznymi wąsami LED. Nowy Peugeot 3008 może powstać na platformie STLA Medium. Prezentacja odbędzie się w drugiej połowie 2024 roku, a sprzedaż prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec 2024 lub na początku 2025. Będzie to model w całości stworzony zgodnie z wizją Stellantis.

Nowy Peugeot 3008 będzie nieco dłuższy niż obecnie, z większą przestronnością dla 5 pasażerów i większym bagażnikiem. Nowa deska rozdzielcza będzie całkowicie cyfrowa i będzie nowocześniejsza w porównaniu do dzisiejszego i-Cockpitu, gdzie na środku będzie wyróżniał się duży ekran multimedialny.
Samochód będzie dostępny z szeroką możliwością dostosowania według preferencji z różnymi opcjami, felgami i kolorami nadwozia.

Ofertę silnikową jeszcze bardziej zelektryfikują jednostki benzynowe i hybrydowe typu plug-in, o mocy do ponad 300KM i bez emisyjnym zasięgu do prawie 90 kilometrów. Prawdopodobnie będziemy mieli dwa warianty w pełni elektryczne o mocy około 180 i 250 KM. Akumulatory o pojemności 60 i 75kWh mogłyby gwarantować zasięg do ponad 550 kilometrów. Moc ładowania do 150kW z ładowarką na prąd stały.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share