Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy Peugeot 3008 III SUV Coupe?

Jak podają światowe media, jeden z najciekawszych modeli francuskiej marki zmieni wygląd nadwozia na SUV Coupe. A mowa tu o nowym modelu Peugeot 3008. Zmiana dosyć znacząca, bowiem wydłużona szyba opadająca ku tyłowi zdecydowanie ogranicza przewożenie wyższych ładunków, co może mieć wpływ na końcowego klienta. Producent sugeruje w ten sposób, że na atrakcyjności powinien zyskać model 5008 i będzie on chętniej wybierany niż do tej pory, a nowy 3008 trafi do nowej grupy odbiorców, którzy szukają atrakcyjnego SUVa w wersji coupe.

Zmianie ulegnie również gama silnikowa nowego Peugeota. Do wyboru mają być dwie jednostki spalinowe z silnikami hybrydowymi. Silnik 1.2 o mocy 136KM, w przyszłości być może mocniejsza odmiana, oraz wersja typu PHEV o mocy 200KM. Żadna z nich nie pojawi się w wersji napędu na wszystkie koła.
W ofercie mają pojawić się również wersje elektryczne, i to aż trzy różne.
Począwszy od podstawowej wersji 156KM z akumulatorem o pojemności 60kWh, wersje 200KM z akumulatorem 90kWh, oraz najprawdopodobniej doczekamy się jeszcze mocniejszej wersji z napędem na wszystkie koła.
Akumulator w najmocniejszej wersji będzie dysponował również pojemnością nie większą niż 90kWh, ponieważ Peugeot nie ma na razie w planach większych akumulatorów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share