Nowy Peugeot 3008 już wkrótce

Nowy Peugeot 3008 zostanie zaprezentowany w połowie września, a wprowadzenie na rynek planowane jest przed końcem roku, z pierwszymi dostawami przewidzianymi na pierwszy kwartał 2024 roku. Francuzi będą kontynuować swoje zaangażowanie w elektryfikację, dlatego Peugeot 3008 będzie oferowany wyłącznie z silnikami benzynowymi z technologią MHEV – 1.2 PureTech – oraz wersjami wyposażonymi w technologię PHEV, zapewniającą niemal 100 kilometrów zasięgu, przy wykorzystaniu nowoczesnej, elektryfikowanej skrzyni biegów 8-biegowej, ale już bez silnika wysokoprężnego.

Oto pierwsze spojrzenie na nowego Peugeota 3008 z 2024 roku. To kolejna odsłona najpopularniejszego kompaktowego SUV-a marki francuskiej, poznaliśmy już kilka interesujących informacji na temat jego projektu, który będzie jednym z kluczowych elementów tego modelu, a premiera odbędzie się pod koniec lata i przyniesie wiele nowości.

Peugeot 3008 to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych modeli francuskiej marki, prawdziwa gwiazda rynku SUV-ów w segmencie C, który przeszedł kompletną metamorfozę. Ta nowa zapowiedź ukazuje design jednego z prototypów nowego 3008, według relacji jednego z dziennikarzy szpiegowskich. Jego smukłe reflektory nie splatają się z atrapą chłodnicy, która posiada dwie ozdoby – jedną na zewnątrz stylu nowej 408, a drugą w postaci kropkowanej środkowej sekcji, podobnej do obecnej generacji kompaktowego SUV-a.

Nowe logo jest zapowiedzią znacznie większych rozmiarów, a do tego dochodzi trio pionowych świetlnych pazurów biegnących wzdłuż zderzaka, nie ingerujących w atrapę chłodnicy. To, co się nie zmieni, to jego wygląd coupe oraz nowa, bardziej opadająca linia dachu od tylnych drzwi, nadająca mu bardziej sportowy charakter, wyróżniający się na tle bardziej tradycyjnego stylu dostępnego Peugeota 3008.

Znaczącą zmianę możemy zobaczyć również we wnętrzu, które już widzieliśmy, a które przyjmuje bardziej wyszukany styl, z dużym, lekko zakrzywionym ekranem zajmującym deskę rozdzielczą. Francuski duch łączy się teraz z niemieckim smakiem, ponieważ nowy 3008 będzie pierwszym z nowej gamy, która wprowadzi i-Cockpit 3.0.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia Ncars

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share