Nowy Peugeot 3008 z panoramic i-COCKPIT

Marka konsekwentnie dąży do pełnej elektryfikacji samochodów, podejmując innowacyjne działania. Zamiast popularnego modelu 3008, wprowadza nowy, elektryczny SUV typu fastback.

Nowy Peugeot 3008 wyróżnia się niezwykłą kreatywnością w projektowaniu, doskonałym doznaniem z jazdy oraz imponującymi osiągami napędu elektrycznego. Jest również pierwszym modelem wyposażonym w nowy Peugeot panoramic i-COCKPIT.

Premiera nowego Peugeot 3008 odbędzie się we wrześniu. Już teraz Peugeot ujawnia wszystkie spektakularne innowacje nowego Peugeot panoramic i-COCKPIT, które obrazują ewolucję modelu 3008.

Najnowsza generacja Peugeot i-Cockpit® w przyszłym Peugeot 3008 zachwyca niezwykłym, zakrzywionym panoramicznym ekranem o wysokiej rozdzielczości o przekątnej 21 cali, umieszczonym na linii wzroku kierowcy. Dodatkowo, pojawi się nowa, kompaktowa kierownica i przełączniki i-Toggles. Peugeot i-Cockpit, odnoszący sukcesy handlowe przez ostatnich 10 lat, jest stale doskonalony, ale nigdy wcześniej nie przeszedł tak głębokiej metamorfozy, która podnosi go na zupełnie nowy poziom.

Celem Peugeota jest stworzenie nowej, innowacyjnej koncepcji, która uczyni nowy Peugeot panoramic i-Cockpit® wyjątkową ofertą na rynku, zapewniając kierowcom i pasażerom jeszcze większą przyjemność z jazdy, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w kabinie.

Projektanci Peugeota zdecydowali się zintegrować dwa z trzech głównych elementów systemu Peugeot i-Cockpit – wyświetlacz kierowcy i duży, centralny ekran dotykowy. Teraz są one połączone w zakrzywionym, panoramicznym ekranie o przekątnej 21 cali, który rozciąga się od lewego skraju deski rozdzielczej do górnego elementu centralnej konsoli. Ekran panoramiczny jest zamocowany na podstawie umieszczonej z tyłu ekranu, która jest niewidoczna z kabiny, wydaje się unosić nad deską rozdzielczą.

Konsola centralna została zaprojektowana w minimalistyczny sposób, aby zwiększyć przestrzeń na schowki i zapewnić wygodne miejsce do bezprzewodowego ładowania smartfona. Aby to osiągnąć, przełącznik zmiany biegów skrzyni automatycznej został przeniesiony na deskę rozdzielczą. Teraz umieszczony jest po prawej stronie kierownicy, obok przycisku rozruchu silnika stop/start. To ergonomiczne rozwiązanie pozwala na intuicyjne korzystanie z przełącznika zmiany biegów i uruchamianie lub wyłączanie silnika jednym prostym ruchem.

Zaawansowane technologicznie funkcje i atrakcyjny wygląd systemu podkreśla subtelne oświetlenie ambientowe, które biegnie przez całą szerokość deski rozdzielczej i rozciąga się aż do paneli drzwi. Światło odbija się od eleganckich elementów ozdobnych wykonanych z aluminium. Można wybrać spośród ośmiu dostępnych kolorów oświetlenia ambientowego. Elementy ozdobne z tkaniny doskonale komponują się z aluminiowymi akcentami, tworząc wyjątkowe i wysokiej jakości połączenie różnych materiałów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Renault 5 electric 2023

W styczniu 1972 roku Renault 5 zmieniło wszystko na swojej drodze, nowy samochód miejski Régie Nationale des Usines…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share