Nowy Peugeot 508 już dostępny w Polsce

Peugeot wprowadził nowy wygląd dla swojego flagowego modelu – Peugeot 508 sedan, SW i Peugeot Sport Engineered, które zostały właśnie wprowadzone na rynek. Nowy design przedniej części nadwozia, wraz z nowym logo marki, przyczynił się do zwiększenia dynamizmu samochodu. Nowe modele Peugeot 508 charakteryzują się nowoczesnym stylem, zwłaszcza dzięki zintegrowanemu z bryłą przedniego zderzaka grillowi.

Nowe modele Peugeot wprowadzają również nową sygnaturę świetlną z motywem trzech pazurów, co jest charakterystyczne dla marki. Smukłe reflektory Matrix LED z tej samej linii świetlnej są montowane we wszystkich wersjach. Na tylnej części nadwozia znajdują się nowe światła LED o dynamicznym rysunku, które podkreślają motyw trzech pazurów i posiadają sekwencyjne kierunkowskazy.

Nowe modele Peugeot 508 i 508 SW charakteryzują się wnętrzem o wysokiej jakości, odzwierciedlającym ich prestiżową klasę. W szczególności zwraca się uwagę na jakość i nowoczesność materiałów wykończeniowych oraz dyskretny design skrzyni biegów, zaprojektowanej z myślą o wygodzie i ergonomii.

Udoskonalony PEUGEOT i-Cockpit oferuje teraz jeszcze więcej zaawansowanych technologii w kabinie nowych 508. Nowy system informacyjno-rozrywkowy Peugeot i-Connect Advanced z 10-calowym ekranem centralnym o wysokiej rozdzielczości, nawigacją z dostępem do Internetu, systemem poleceń głosowych w naturalnym języku, łącznością bezprzewodową i aktualizacjami oprogramowania “over-the-air” to główne nowości.


Model 508 to idealne połączenie cech, za które Peugeot jest znany – doskonałej przyjemności z prowadzenia i wysokiego komfortu, a także zaawansowanych systemów wspomagających jazdę, które zapewniają spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Należą do nich:

– Funkcja Night Vision, poprawiająca widoczność w nocy i ostrzegająca kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na drodze zanim pojawią się w świetle reflektorów,
– System jazdy półautonomicznej poziomu 2, obejmujący aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go oraz funkcję utrzymania samochodu na pasie ruchu,
– Kamery HD, ułatwiające parkowanie,
– Adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami jazdy (Normal, Comfort i Sport).

Nowe Peugeot 508 i 508 SW oferują różnorodną gamę silników, w tym dwie wersje hybrydowe typu plug-in – jedna o mocy 180 KM i druga o mocy 225 KM, silnik benzynowy o mocy 130 KM oraz wysokoprężny o mocy 130 KM. Wszystkie te jednostki napędowe są połączone z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów EAT8.
Flagowy model Peugeot 508 Sport Engineered z linii “Neo-performance” to hybryda typu plug-in z mocą 360 KM i napędem na cztery koła.

Nowe PEUGEOT 508 trafią do polskich salonów w lipcu 2023 roku. Samochody są produkowane w Miluzie we Francji.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share