Nowy Peugeot e-308 już w Polsce

Nowy Peugeot e-308 jest już dostępny w Polsce. Można zamówić ten model online w specjalnej wersji First Edition, która posiada całkowicie elektryczny napęd.

Design nowego Peugeot e-308 First Edition wyraźnie nawiązuje do charakterystycznego stylu marki Peugeot, nadając mu elegancki wygląd i dynamiczną prezencję, charakterystyczną dla modeli premium. Wydłużona maska dodaje szlachetności sylwetce, a nadwozie z wyraźnie zarysowanymi liniami przyciąga wzrok. Nowe logo dumnie prezentuje się pośrodku grilla. Zoptymalizowana konstrukcja nadwozia zapewnia przestronne wnętrze. Przednie reflektory Matrix LED o charakterystycznym wzorze świetlnym w kształcie kłów, podobnie jak tylne światła z motywem trzech pazurów, podkreślają przynależność modelu e-308 do rodziny Peugeot.

Nowy Peugeot e-308 jest wyposażony w w pełni elektryczny silnik o mocy 115kW (156KM) i momencie obrotowym 270Nm, który jest dostępny od samego początku, co zapewnia szybką reakcję i cichą, bezemisyjną jazdę. Ten silnik uzupełnia obecną ofertę napędów hybrydowych typu plug-in o mocach 180KM/132kW i 225KM/162kW, oraz silników spalinowych.

Przekładnia redukcyjna zamontowana w Peugeot e-308 została zoptymalizowana, aby zapewnić zasięg przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich osiągów i szybkich czasów reakcji charakterystycznych dla silników elektrycznych.

W nowej generacji modelu zastosowano również akumulator trakcyjny o pojemności 54kWh (użyteczna pojemność wynosi 51kWh). Ten wysokonapięciowy akumulator charakteryzuje się zmienionym składem chemicznym, zawierającym 80% niklu, 10% manganu i 10% kobaltu. Generuje napięcie 400V i zapewnia zasięg do 411 kilometrów według cyklu mieszanego WLTP.

Nowy model Peugeot e-308 można zamawiać od 16 czerwca 2023 roku, jeszcze przed jego oficjalnym debiutem na rynku, w bogato wyposażonej wersji First Edition. Ta w pełni elektryczna seria obejmuje następujące elementy:

– 3 kolory lakieru do wyboru: biały Okenite, zielony Olivine oraz szary Selenium,
– silnik elektryczny o mocy 115kW (156KM) i momencie obrotowym 270Nm
– aluminiowe obręcze kół 18 cali,
– podgrzewane fotele ze specjalną tapicerką serii First Edition, wykonane z trzech materiałów (skóra ekologiczna, tkanina i Alcantara),
– przednie zagłówki z wytłoczonym logo Peugeot,
– Peugeot i-Cockpit najnowszej generacji z kompaktową kierownicą, cyfrowym panelem zegarów i wskaźników 3D, ekranem dotykowym 10 cali i personalizowanymi i-Toggles, systemem rozpoznawania mowy naturalnej i systemem informacyjno-rozrywkowym i-Connect Advanced, który obejmuje nawigację online,
– trójfazową ładowarkę pokładową 11kW,
– system automatycznego hamowania awaryjnego,
– tempomat adaptacyjny z funkcją Stop&Go,
– długodystansowe radary wykrywające pojazdy z tyłu na bocznych pasach ruchu,
– ostrzeganie podczas cofania o wykryciu poprzecznie poruszających się pojazdów,
– reflektory Peugeot Matrix LED,
– podgrzewaną kierownicę.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share