Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy Renault Captur 2024. Czy tak będzie wyglądał?

Renault Captur 2024

Nowy Renault Captur 2024 zbliża się do końcowego etapu procesu rozwoju i już niebawem zobaczymy go oficjalnie. Ten mały, ale popularny SUV, który produkowany jest w Hiszpanii, ma trafić do salonów sprzedaży w połowie 2024 roku. Oczekiwania są całkiem spore. Nowy Captur ma przynieść znaczące zmiany w wyglądzie zewnętrznym oraz w wyposażeniu. Pod maską znajdą się także nowe układy napędowe.

Zmiany w wyglądzie to inny przód i tył samochodu

Zdjęcia szpiegowskie ujawniają, że zmiany w wyglądzie zewnętrznym skupiają się głównie na przedniej i tylnej części nowego Captura. Mimo że obie te części wciąż są częściowo zakamuflowane, możemy zauważyć nowe pionowe światła LED do jazdy dziennej, które będą miały duże podobieństwo do tych z Renault Clio. Zmiany obejmują również przedni zderzak i nowo zaprojektowany grill. Z tyłu zmiany dotyczą przede wszystkim zderzaka i nowych reflektorów.

Sprawdź również: Nowa generacja Renault Master 2024. Elektryk z zasięgiem 410 km oraz OpenR Link z Google w standardzie. Jest moc!

Nowy system multimedialny i opcje personalizacji

Renault Captur 2024 zostanie wyposażony w bardziej zaawansowany system multimedialny infotainment, który umożliwi użytkownikom dostęp do licznych cyfrowych usług online. Liczymy na to, że zobaczymy w nim OpenR link, tak jak to miało miejsce w niedawno zaprezentowanym Renault Master. Dodatkowo, rozszerzona zostanie lista systemów wspomagających kierowcę, co przełoży się na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nowy model Renault Captur oferował będzie również nowe opcje personalizacji zarówno wnętrza, jak i zewnętrznej części pojazdu, co pozwoli klientom dostosować wygląd swojego nowego samochodu według własnych preferencji.

Renault Captur 2024 z nowymi układami napędowymi

W ofercie silnikowej niestety nie znajdziemy już 1.3 TCe. Zostanie on zastąpiony nowszym motorem 1.2 TCe wyposażonym w technologię MHEV. Będzie on dostępny w wariantach mocy od około 90 do 140 KM. Ten sam silnik producent może również wykorzystać w wersjach full hybrid i hybrydowej wersji typu plug-in. Póki co, nie są to jeszcze potwierdzone informacje, zatem czekamy na oficjalne informacje. W ofercie ma pozostać także wersja benzynowa z LPG.

Kiedy zobaczymy nowego Captura na drogach?

Nowy Renault Captur będzie produkowany w fabryce w Valladolid, a pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży latem 2024 roku. Rynek oczekuje również wprowadzenia dłuższej wersji tego modelu z większym zwisem tylnym. Sugerować by to mogło wprowadzenie wersji siedmioosobowej, co było by prawdziwym przełomem marki i myślę, że również sporym hitem na rynku.

Czytaj także: Renault Kardian 2024. Nowoczesny, kompaktowy SUV zaprezentowany

Nowy Renault Captur 2024 zapowiada się zatem jako znacząca ewolucja popularnego modelu, łącząca ze sobą nowoczesny design z zaawansowanymi technologiami i większymi możliwościami personalizacji. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje i oficjalną prezentację mniejszego SUVa marki Renault.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe L’argus

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share