Kia EV4 2024. Nowy elektryczny gracz na rynku

kia ev4

Znany producent samochodowy z Korei Południowej a mowa tu o marce Kia, nieustannie dąży do wprowadzania nowych innowacji w dziedzinie motoryzacji. Zatem najnowsze doniesienia sugerują, że producent planuje wprowadzić na rynek kolejny elektryczny SUV, który ma nosić nazwę Kia EV4 a jego debiut ma odbyć się w 2024 roku.

Nowy członek elektrycznej rodziny Kia

Według różnych źródeł medialnych, Kia EV4 2024 ma być kompaktowym SUV-em, samochodem o długości około 4,2 metra, co klasyfikuje w ofercie marki poniżej modeli EV6 i EV9. Co ciekawe, wygląd nowego EV4 ma być bardziej stonowany w porównaniu do bardziej agresywnie wyglądających braci, jakimi są EV6 i kanciasty EV9. Z pewnością wielu zastanawia się, czy wprowadzenie modelu EV4 nie będzie powieleniem istniejących modeli jak Kia Niro EV czy Kia e-Soul. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę tych modeli oraz fakt, że EV4 ma być oparty na dedykowanej do produkcji elektrycznych samochodów platformie E-GMP, wprowadzenie nowego modelu wydaje się być logicznym rozwiązaniem.

Czytaj także: Kia EV9 Elektryzuje Goodwood Festival of Speed 2023

Technologia na najwyższym poziomie

Kia EV4 2024 ma korzystać z nowoczesnej platformy E-GMP, w która będzie wykorzystywać akumulatory o pojemności 58 i 77,4 kWh. Dzięki temu możemy spodziewać się znacznej poprawy w zakresie zasięgu w porównaniu z obecnymi modelami znajdującymi się w ofercie koreańskiego producenta. Oczekujemy, że zasięg modelu EV4 przekroczy 500 kilometrów według normy WLTP, co będzie stanowiło znaczący postęp w porównaniu z obecnym zasięgiem Kia e-Soul wynoszącym maksymalnie 452 kilometry według danych producenta. Ponadto, nowy model będzie korzystał z najnowszych technologii w zakresie bezpieczeństwa i systemów informacyjno-rozrywkowych.

Sprawdź również: Kia Sorento 2024. Nowy design ujawniony

KIA EV 4 2024, źródło: Twitter/X @OreBobby

Podsumowanie Kia EV4

Póki co, Kia kontynuuje swoją misję wprowadzania innowacyjnych rozwiązań motoryzacyjnych. Planowane wprowadzenie EV4 w 2024 roku jest także dowodem na to, że firma nie zamierza spoczywać na laurach i będzie ona dążyła do zwiększenia oferty dla swoich konsumentów w segmencie elektrycznych SUV-ów. Czy EV4 stanie się hitem sprzedażowym? Czas pokaże. Jedno jest pewne – przyszłość motoryzacji wygląda elektryzująco!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Poprzedni
Mitsubishi XForce 2024

Mitsubishi Xforce 2024. Prezentacja tajemniczego SUVa

Następny
hyundai santa fe 2024

Hyundai SANTA FE 2024. Zmiany na które czekaliśmy. Premiera

Sprawdź także
Czytaj więcej

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona ta  miejski crossover SUV segmentu B, który w 2021 roku doczekał się elektryfikacji. Odsłona tego elektrycznego…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share