Kia EV4 2024. Nowy elektryczny gracz na rynku

kia ev4

Znany producent samochodowy z Korei Południowej a mowa tu o marce Kia, nieustannie dąży do wprowadzania nowych innowacji w dziedzinie motoryzacji. Zatem najnowsze doniesienia sugerują, że producent planuje wprowadzić na rynek kolejny elektryczny SUV, który ma nosić nazwę Kia EV4 a jego debiut ma odbyć się w 2024 roku.

Nowy członek elektrycznej rodziny Kia

Według różnych źródeł medialnych, Kia EV4 2024 ma być kompaktowym SUV-em, samochodem o długości około 4,2 metra, co klasyfikuje w ofercie marki poniżej modeli EV6 i EV9. Co ciekawe, wygląd nowego EV4 ma być bardziej stonowany w porównaniu do bardziej agresywnie wyglądających braci, jakimi są EV6 i kanciasty EV9. Z pewnością wielu zastanawia się, czy wprowadzenie modelu EV4 nie będzie powieleniem istniejących modeli jak Kia Niro EV czy Kia e-Soul. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę tych modeli oraz fakt, że EV4 ma być oparty na dedykowanej do produkcji elektrycznych samochodów platformie E-GMP, wprowadzenie nowego modelu wydaje się być logicznym rozwiązaniem.

Czytaj także: Kia EV9 Elektryzuje Goodwood Festival of Speed 2023

Technologia na najwyższym poziomie

Kia EV4 2024 ma korzystać z nowoczesnej platformy E-GMP, w która będzie wykorzystywać akumulatory o pojemności 58 i 77,4 kWh. Dzięki temu możemy spodziewać się znacznej poprawy w zakresie zasięgu w porównaniu z obecnymi modelami znajdującymi się w ofercie koreańskiego producenta. Oczekujemy, że zasięg modelu EV4 przekroczy 500 kilometrów według normy WLTP, co będzie stanowiło znaczący postęp w porównaniu z obecnym zasięgiem Kia e-Soul wynoszącym maksymalnie 452 kilometry według danych producenta. Ponadto, nowy model będzie korzystał z najnowszych technologii w zakresie bezpieczeństwa i systemów informacyjno-rozrywkowych.

Sprawdź również: Kia Sorento 2024. Nowy design ujawniony

KIA EV 4 2024, źródło: Twitter/X @OreBobby

Podsumowanie Kia EV4

Póki co, Kia kontynuuje swoją misję wprowadzania innowacyjnych rozwiązań motoryzacyjnych. Planowane wprowadzenie EV4 w 2024 roku jest także dowodem na to, że firma nie zamierza spoczywać na laurach i będzie ona dążyła do zwiększenia oferty dla swoich konsumentów w segmencie elektrycznych SUV-ów. Czy EV4 stanie się hitem sprzedażowym? Czas pokaże. Jedno jest pewne – przyszłość motoryzacji wygląda elektryzująco!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share