Nowy Volkswagen T-Cross 2023: zmiana wyglądu już w Czerwcu?

Volkswagen T-Cross zostanie już niebawem zostanie odświeżony w wewnątrz i na zewnątrz. Oczekuje się, że prezentacja odbędzie się między późną wiosną a wczesnym latem tego roku, a sprzedaż rozpocznie się jesienią przyszłego roku. Ceny samochodu nieznacznie wzrosną. Zakładamy, że średnio około 3-4%.

Samochód, oparty na platformie MQB-A0, pojawił się na liście producenta wiosną 2019 roku, po nieco ponad 4 latach przygotowuje się do facelifingu, by być dalej konkurencyjny w drugiej połowie swojego życia. Model był kluczowy w ciągu ostatnich kilku lat, zapewniając dobre wyniki sprzedaży i duży zysk dla marki. Crossovery segmentu B to w rzeczywistości rodzaj samochodu, który w pełni trafia w gusta współczesnych klientów, łącząc przestrzeń i atrakcyjną estetykę, w przystępnych cenach.

Nowy Volkswagen T-Cross zostanie zmodyfikowany z przodu w zakresie przedniego panelu, który może zapewnić listwę świetlną LED na całej szerokości kratki. Zmienione zderzaki i reflektory. Podobny lifting będzie miał miejsce również z tyłu. Możliwe są nowe kolory nadwozia i nowe felgi aluminiowe.

Wewnątrz kokpitu nowy T-Cross będzie bardziej nowoczesny ze zmienionymi wykończeniami i deską rozdzielczą z bardziej miękkimi w dotyku tworzywami sztucznymi. Standardowe cyfrowe zegary mogą pojawić się we wszystkich wersjach. System klimatyzacji sterowany cyfrowo w wyższych wersjach wyposażenia, a w niższych będzie wyposażony fizyczne przyciski. Będziemy mieli ulepszony system informacyjno-rozrywkowy z łącznością AppleCar Play i Android Auto.

Wreszcie gama silników, która może obejmować tylko jednostki benzynowe o pojemności 1.0 i 1.5 litra o mocy od 95 do 150KM. Możliwe jest wprowadzenie silnika benzynowego 1.5 TSI EVO2.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nowy Opel Astra Electric
Czytaj więcej

Nowy Opel Astra Electric

Nowa generacja modelu Opel Astra Electric łączy przyjemność prowadzenia z lokalną, bezemisyjną jazdą, nawet na długich trasach. Nowy…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share