Nowy Volkswagen T-Roc za dwa lata

Volkswagen T-Rock
Volkswagen T-Rock nowym kompaktowym SUV-em. Zdjęcie: Motor1

W kwietniu 2023 roku Volkswagen potwierdził, że następna generacja modelu Volkswagen T-Roc będzie jednym z ostatnich pojazdów marki z silnikiem spalinowym. Planuje się, że trafi on na rynek w 2024 lub nawet dopiero w 2025 roku. Jednak już teraz władze w Wolfsburgu rozpoczęły prace nad nowym kompaktowym SUV-em. Dowodem na to są pierwsze zdjęcia tajemniczego prototypu T-Roc w bardzo wczesnej fazie testów.

Zdjęcia zostały zrobione w południowej Europie. Jak widać, samochód obecnie ma jeszcze kształt zmodyfikowanego Golfa 8, ale z podniesionym zawieszeniem i szerszymi nadkolami. Istnieje również zdjęcie wnętrza, które ukazuje tymczasowy układ deski rozdzielczej z zestawem wskaźników pod dużą obudową.

Czytaj także: Nowy Volkswagen Tiguan z technologiami klasy premium

W ubiegłym roku T-Roc był najlepiej sprzedającym się modelem Volkswagena w Europie, a producent nie jest jeszcze gotowy, aby uczynić go czysto elektrycznym pojazdem. Przedstawiciel Volkswagena powiedział w rozmowie z magazynem Autocar na początku roku, że “obecny T-Roc z silnikiem spalinowym jest jednym z naszych najpopularniejszych modeli, więc nie zamierzamy rezygnować z tego segmentu”. Jednak marka ID. Roc została już zarejestrowana przez VW, co wskazuje, że możliwa jest przyszłość tego modelu jako pojazdu elektrycznego. Jednak na razie T-Roc nadal będzie napędzany silnikami spalinowymi.

Obecnie model jest sprzedawany z tradycyjnymi silnikami benzynowymi TSI i turbodieslami TDI, ale można się spodziewać wprowadzenia jednostek napędowych z systemem mild hybrid i plug-in hybrid. SUV będzie korzystał z zaktualizowanej wersji platformy MQB, która umożliwia uzupełnienie silników spalinowych o wsparcie elektryczne.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Motor1

Sprawdź także
Czytaj więcej

Ceny nowego Jeep Avenger

Nowy Jeep Avenger debiutuje w świecie elektromobilności, unikalnym połączeniem technologii, przestrzeni i swoich możliwości.  Nowy Avenger, pierwszy w…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share