Nowy Volkswagen T-Roc za dwa lata

Volkswagen T-Rock
Volkswagen T-Rock nowym kompaktowym SUV-em. Zdjęcie: Motor1

W kwietniu 2023 roku Volkswagen potwierdził, że następna generacja modelu Volkswagen T-Roc będzie jednym z ostatnich pojazdów marki z silnikiem spalinowym. Planuje się, że trafi on na rynek w 2024 lub nawet dopiero w 2025 roku. Jednak już teraz władze w Wolfsburgu rozpoczęły prace nad nowym kompaktowym SUV-em. Dowodem na to są pierwsze zdjęcia tajemniczego prototypu T-Roc w bardzo wczesnej fazie testów.

Zdjęcia zostały zrobione w południowej Europie. Jak widać, samochód obecnie ma jeszcze kształt zmodyfikowanego Golfa 8, ale z podniesionym zawieszeniem i szerszymi nadkolami. Istnieje również zdjęcie wnętrza, które ukazuje tymczasowy układ deski rozdzielczej z zestawem wskaźników pod dużą obudową.

Czytaj także: Nowy Volkswagen Tiguan z technologiami klasy premium

W ubiegłym roku T-Roc był najlepiej sprzedającym się modelem Volkswagena w Europie, a producent nie jest jeszcze gotowy, aby uczynić go czysto elektrycznym pojazdem. Przedstawiciel Volkswagena powiedział w rozmowie z magazynem Autocar na początku roku, że “obecny T-Roc z silnikiem spalinowym jest jednym z naszych najpopularniejszych modeli, więc nie zamierzamy rezygnować z tego segmentu”. Jednak marka ID. Roc została już zarejestrowana przez VW, co wskazuje, że możliwa jest przyszłość tego modelu jako pojazdu elektrycznego. Jednak na razie T-Roc nadal będzie napędzany silnikami spalinowymi.

Obecnie model jest sprzedawany z tradycyjnymi silnikami benzynowymi TSI i turbodieslami TDI, ale można się spodziewać wprowadzenia jednostek napędowych z systemem mild hybrid i plug-in hybrid. SUV będzie korzystał z zaktualizowanej wersji platformy MQB, która umożliwia uzupełnienie silników spalinowych o wsparcie elektryczne.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Nowa Toyota C-HR

Nowa Toyota C-HR podczas światowej premiery

Następny
Jak przygotować samochód do długiej podróży

Sezon urlopów. Jak przygotować samochód do długiej podróży?

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Cupra Leon 2024

Cupra Leon, więc także Seat Leon zostanie poddany odświeżeniu w połowie cyklu produkcyjnego obecnej wersji. Nastąpi to między…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share