Nowy Volkswagen Tiguan 2024: szpiegowskie zdjęcia wnętrza

Debiut trzeciej generacji Volkswagena Tiguana zaplanowano na 2024 rok. Niewykluczone, że ostateczną wersję poznamy już pod koniec 2023 roku, nawet jeśli sprzedaż nowego modelu rozpocznie się w drugiej połowie 2024 roku. Nowy SUV utrzyma konfigurację z podstawowymi silnikami endotermicznymi  z ważną elektryfikacją, która może wpłynąć na całą gamę.

W tym artykule skupimy się na tym, jak zmieni się wnętrze w stosunku do obecnej generacji. Wszystko w środku zostanie zmienione i ma być technologiczne.  Niestety to nie są jeszcze oficjalne zdjęcia, mimo, że może to być bardzo dokładnie odzwierciedlenie tego, jaki będzie nowy Volkswagen Tiguan MKIII.

W kokpicie nowego Volkswagena Tiguana pojawi się zupełnie nowa kierownica, w której dotykowe sterowanie prawdopodobnie zniknie na rzecz powrotu fizycznych przycisków. Zobaczymy kierownicę, która jest mniej skomplikowana w obsłudze, ale z wieloma funkcjami, którymi można zarządzać bezpośrednio z niej. Po lewej stronie deski rozdzielczej (która zawsze będzie cyfrowa i z większym ekranem) zobaczymy cyfrowe sterowanie światłami i światłami przeciwmgielnymi, jak w Golfie 8.

System nawiewów powietrza jest całkowicie nowy i został zaprojektowany tak, aby zapewnić wygodę użytkowania i zrobić miejsce na centralny ekran o ogromnych rozmiarach. Będą one rozciągać się aż do części zwróconej w stronę przedniego siedzenia pasażera.
Volkswagen Tiguan 2024 prawdopodobnie będzie miał nowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem o przekątnej do 15 cali. Ekran zostanie umieszczony nad deską rozdzielczą. Nawet sterowanie klimatyzacją powinno całkowicie zniknąć dzięki pełnemu zarządzaniu na ekranie.

Wreszcie powinna zadebiutować sterowana elektrycznie automatyczna skrzynia biegów, która zastąpi obecną dziś bardziej nieporęczną dźwignię.
Na zewnątrz nowy Volkswagen Tiguan będzie nieznacznie większy. Będziemy też mieli wersję 7-osobową Allspace. Prawdopodobne łagodne wersje hybrydowe benzynowe i wysokoprężne oraz dwie plug-in 210 i 272KM wyposażone w nowy silnik 1.5 TFSI o zasięgu elektrycznym ponad 75-80 km. Na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share