Odświeżone Audi Q8 2024. Znamy datę premiery

audi Q8 2024

Audi to marka znana z produkcji luksusowych i technologicznie zaawansowanych samochodów. W tym roku niemiecki producent planuje wprowadzić na rynek odświeżoną wersję swojego flagowego SUV-a czyli Audi Q8. Premiera odbędzie się 5 września na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Monachium. A co już wiemy o tym modelu?

Wygląd zewnętrzny Audi Q8

Pierwsze zdjęcia pokazują, że nowe Audi Q8 przeszło znaczący lifting. Zmiany obejmują nową osłonę chłodnicy, odświeżone oświetlenie z przodu oraz zobaczymy nową grafikę tylnych reflektorów, prawdopodobnie z technologią OLED. Dodatkowo, możemy spodziewać się nowych kolorów nadwozia oraz nowych wzorów felg.

Sprawdź również: Audi Q3 Facelift 2025. Warto czekać na zmiany

Wnętrze i zastosowana technologia

Wnętrze również zostanie odświeżone. Zobaczyć powinniśmy nowe kombinacje kolorów i zastosowanych materiałów. Audi planuje również wprowadzenie szeregu ulepszeń pod względem technologicznym, w tym bogatszego wyposażenia standardowego i zaawansowanego systemu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems).

audi Q8 2024

Układy napęd i elektryfikacja

Chociaż szczegółowe informacje na temat jednostek napędowych nie są jeszcze znane, możemy się spodziewać, że gama silników będzie bardziej zelektryfikowana. Prawdopodobnie wszystkie silniki będą wersjami mild-hybrid. Jeśli chodzi o wersję sportową RS Q8, musimy jednak poczekać na prezentację, aby dowiedzieć się czy zostanie ona także poddana elektryfikacji.

Czytaj także: Audi Q6 e-tron 2024. Przyszłość mobilności elektrycznej niemieckiej marki

Odświeżone Audi Q8 z roku modelowego 2024 to nie tylko odświeżenie wyglądu, ale również krok naprzód do całkowitej elektryfikacji samochodów tego producenta. Czy model ten będzie równie udany jak jego poprzednicy? Tego dowiemy się już 5 września.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share