Odświeżony Hyundai I20 zaprezentowany

Nowy Hyundai I20 został pokazany w nowym, odświeżonym stylu i posiada jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów bezpieczeństwa oraz łączności w swojej klasie samochodów. Jego nadwozie prezentuje się elegancko i nowocześnie na drodze, z ulepszonymi przednimi zderzakiem i osłoną chłodnicy o sportowym wyglądzie oraz przeprojektowanym tylnym zderzakiem i unikalnymi światłami. Ponadto, pojawiły się nowe 16 i 17-calowe obręcze kół, a sportowa sylwetka modelu jest podkreślona przez nisko poprowadzony dach i duży rozstaw osi. Te cechy poprawiają aerodynamikę i prowadzenie, co prowadzi do większej oszczędności paliwa. Śmiały wygląd i dynamiczne oświetlenie są podkreślone przez tylne światła LED w kształcie litery Z.

Nowy model Hyundaia I20 posiada najnowocześniejsze funkcje łączności, które zapewniają wygodną podróż dla pasażerów. W modelu znajdują się standardowe cyfrowe zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem LCD, gniazda USB typu C oraz system eCall drugiej generacji, działający w sieci 4G. Oprócz tego, modele te oferują opcjonalne cyfrowe zegary z 10,25-calowym wyświetlaczem, 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego, obsługujący interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę oraz najnowszą wersję funkcji Bluelink, które są kontynuacją już znanych i popularnych funkcji z poprzedniej wersji modelu.

Nowy Hyundai I20 jest napędzany silnikiem 1.0 T-GDi, który jest dostępny w wersjach o mocy 100 lub 120KM. Współpracuje on z 48-woltową instalacją hybrydową zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wydajności i osiągach, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

Hyundai I20 oferuje dwie opcje skrzyni biegów: siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnię (7DCT) lub sześciobiegową inteligentną manualną skrzynię biegów (iMT), które zapewniają płynną i dynamiczną jazdę. Skrzynia biegów iMT może odłączyć silnik od skrzyni biegów, gdy pedał przyspieszenia zostanie zwolniony, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i umożliwia pojazdowi przejście w tryb żeglowania, czyli tak jakby auto poruszało się na luzie po zdjęciu nogi z pedału gazu, jednocześnie mając włączony bieg.

Nowy model Hyundai I20 ma zadebiutować na drogach w trzecim kwartale 2023 roku, a produkcja ma się odbywać w zakładzie produkcyjnym w Izmit w Turcji. W przyszłości planowane są także kolejne wersje pojazdu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe Suzuki Swift 2023

Kiedy firma samochodowa wielkości Forda nie widzi przyszłości dla kultowej Fiesty, można by pomyśleć, że długoletni rywal, taki…
Czytaj więcej

Toyota Corolla Touring Sports

Nowa Toyota Corolla dzięki świeżej stylistyce, wprowadzeniu hybrydowej technologii elektrycznej piątej generacji, kompleksowo ulepszonemu cyfrowemu doświadczeniu użytkownika oraz…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share