Odświeżony Hyundai I20 zaprezentowany

Nowy Hyundai I20 został pokazany w nowym, odświeżonym stylu i posiada jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów bezpieczeństwa oraz łączności w swojej klasie samochodów. Jego nadwozie prezentuje się elegancko i nowocześnie na drodze, z ulepszonymi przednimi zderzakiem i osłoną chłodnicy o sportowym wyglądzie oraz przeprojektowanym tylnym zderzakiem i unikalnymi światłami. Ponadto, pojawiły się nowe 16 i 17-calowe obręcze kół, a sportowa sylwetka modelu jest podkreślona przez nisko poprowadzony dach i duży rozstaw osi. Te cechy poprawiają aerodynamikę i prowadzenie, co prowadzi do większej oszczędności paliwa. Śmiały wygląd i dynamiczne oświetlenie są podkreślone przez tylne światła LED w kształcie litery Z.

Nowy model Hyundaia I20 posiada najnowocześniejsze funkcje łączności, które zapewniają wygodną podróż dla pasażerów. W modelu znajdują się standardowe cyfrowe zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem LCD, gniazda USB typu C oraz system eCall drugiej generacji, działający w sieci 4G. Oprócz tego, modele te oferują opcjonalne cyfrowe zegary z 10,25-calowym wyświetlaczem, 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego, obsługujący interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę oraz najnowszą wersję funkcji Bluelink, które są kontynuacją już znanych i popularnych funkcji z poprzedniej wersji modelu.

Nowy Hyundai I20 jest napędzany silnikiem 1.0 T-GDi, który jest dostępny w wersjach o mocy 100 lub 120KM. Współpracuje on z 48-woltową instalacją hybrydową zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wydajności i osiągach, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

Hyundai I20 oferuje dwie opcje skrzyni biegów: siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnię (7DCT) lub sześciobiegową inteligentną manualną skrzynię biegów (iMT), które zapewniają płynną i dynamiczną jazdę. Skrzynia biegów iMT może odłączyć silnik od skrzyni biegów, gdy pedał przyspieszenia zostanie zwolniony, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i umożliwia pojazdowi przejście w tryb żeglowania, czyli tak jakby auto poruszało się na luzie po zdjęciu nogi z pedału gazu, jednocześnie mając włączony bieg.

Nowy model Hyundai I20 ma zadebiutować na drogach w trzecim kwartale 2023 roku, a produkcja ma się odbywać w zakładzie produkcyjnym w Izmit w Turcji. W przyszłości planowane są także kolejne wersje pojazdu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

Nowe Volvo EX30 na zdjęciach patentowych

Następny

Toyota z nową generację hybryd plug-in

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share