Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Odświeżony Peugeot 2008 na rok 2024

Peugeot 2008 2024
Peugeot 2008 2024 to silna i elegancka stylistyka, kojarząca się z mocą i solidnością SUV-a. Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Nowa edycja popularnego małego francuskiego crossovera Peugeot 2008 przeszła właśnie znaczny lifting. Jest to idealny czas na taką modernizację, ponieważ konkurencyjne marki również stale odświeżają swoje modele. Ten francuski samochód jest jednym z najchętniej kupowanych pojazdów w Europie i producent chce utrzymać tą pozycję na rynku. Nowy Peugeot 2008 przeznaczony na rok 2024 otrzymał nowy design zewnętrzny oraz drobne zmiany we wnętrzu, ale kilka interesujących nowości pojawiło się pod maską.

Zgodnie z planem, skupiono się na odświeżeniu przodu samochodu, który teraz nawiązuje do większego Peugeota 508 oraz do koncepcyjnych modeli zaprezentowanych w ostatnich miesiącach. Przebudowane reflektory połączono z charakterystycznymi, trzyczęściowymi diodami LED do jazdy dziennej. Światła te nie są już zintegrowane z głównymi reflektorami, a tworzą oddzielne elementy, które zostały wkomponowane w czarną obudowę. Nowa wersja 2008 posiada również nowy grill oraz zmieniony kształt zderzaka. W tylnej części samochodu po liftingu również można zauważyć zmiany, takie jak nowy kształt zderzaka oraz zmodyfikowane światła. Dodatkowo, wprowadzono nowe wzory felg oraz nowy kolor lakieru Selenium Grey.

Samochód dostanie odświeżone wskaźniki i multimedia. W obu przypadkach Francuzi zdecydowali się na 10-calowe ekrany o wysokiej rozdzielczości. Zegary zachowały efekt 3D, ale mają nowy układ oraz inną formę prezentacji danych. System multimedialny działa na zaktualizowanym oprogramowaniu i jest łatwiejszy w obsłudze. Po modernizacji, nowa wersja wyróżnia się odświeżoną paletą kolorów kabiny, nową tapicerką i odmiennym kształtem lewarka manualnej skrzyni biegów.

Peugeot e-2008, na którym skupili się francuski producent, w zasadzie niczym nie zaskakuje. Elektryczna wersja tego samochodu otrzymuje znany już napęd, który jest stosowany we wszystkich elektrykach opartych na platformie e-CMP. Peugeot e-2008 został wyposażony w akumulator o pojemności 54 kWh i silnik o mocy 156 KM. Cały system wykorzystuje instalację 400V, co zapewnia wysoką wydajność całego układu napędowego i zmniejszenie zużycia energii. Zasięg natomiast ma wzrosnąć do 450 kilometrów.

Oprócz tego, odnowiony Peugeot 2008 otrzyma nową jednostkę 1.2 o mocy 136 KM. Mówimy tutaj o miękkiej hybrydzie, która ma być o 15% bardziej oszczędna niż obecna wersja. 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów zastąpi obecną dwusprzęgłową skrzynię z sześcioma przełożeniami. Standardowym silnikiem benzynowym pozostanie jednostka PureTech 1.2 o mocy 100KM lub 130KM, połączona z sześciobiegową manualną lub ze wspomnianą ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Na pojawienie się odświeżonego Peugeota 2008 w salonach musimy poczekać do drugiej połowy tego roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share