Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

OMODA 5 – Chiński tygrys już w Europie. A co z Polską?

omoda 5

Samochód Omoda 5 to nowy model od Chery International, który właśnie przybył do Europy, a jego producent ma ambitne plany na podbój naszego kontynentu. Czy to oznacza, że powinniśmy zacząć uczyć się chińskiego? Nie, ale na pewno warto zwrócić uwagę na tego nowego gracza na rynku! Czy kiedykolwiek marzyłeś o jeździe chińskim samochodem? Jeśli tak, to gratulacje, twoje marzenia mogą się wkrótce spełnić. Jeśli nie, to być może nadszedł czas, aby zapoznać się z nowym nabytkiem z Chin.

Krótka charakterystyka modelu Omoda 5

omoda 5

Omoda 5 to crossover o rozmiarach porównywalnych do Kii Niro czy Mazdy CX-30. Auto początkowo oferowane będzie wyłącznie w wersji spalinowej, napędzanej silnikiem o pojemności 1.6 TGDI i mocy 197 KM. Czy to oznacza, że Omoda 5 będzie miał więcej mocy niż chiński smok? Pewnie nie, ale na pewno będzie miał więcej mocy niż niektóre z jego europejskich rywali.

Samochód Omoda 5 jest wyposażony w szereg nowoczesnych technologii, takich jak Inteligentne dostosowanie kierunku i jasności reflektorów (IHC), autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB) czy wykrywanie martwego pola (BSD). Samochód ten oferuje różnorodną gamę kolorów do wyboru, które mu więcej ekspresji i dodają dynamiki podczas jazdy

Czytaj także: Omoda – nowa marka samochodów już w Polsce?

Omoda 5 już w Europie!

omoda 5

Pierwsza partia modeli Omoda 5 właśnie dotarła do Europy, a auta te przechodzą teraz proces rejestracji. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną w Hiszpanii – bo tam one były dostarczone, czy będą rozwiezione po całej Europie. Być może już niedługo Omoda 5 będzie dostępna w wybranych salonach samochodowych w całej Europie.

Model Omoda 5 już zdobył popularność w Meksyku, Turcji, Australii, Izraelu i na Bliskim Wschodzie, a według prognoz firmy, w tym roku model ten może sprzedać się nawet w około 200 tysiącach sztuk. Czy ten samochód jakim jest Omoda 5 stanie się nowym bestsellerem na rynku samochodowym? Cóż, nie możemy tego wykluczyć, ale na efekty będziemy musieli zaczekać. Wszystko będzie zależało od zaproponowanych cen i dobrej przekonującej kampanii reklamowej.

Omoda 5 w Polsce?

omoda 5

A co z Polską? Dyrektor Omoda w Europie, Ajax Jia, przyznał, że koncern widzi duży potencjał rynkowy w Polsce, doceniając jej lokalizację w samym sercu Europy i również to, że firma dostrzega duży potencjał we wprowadzeniu spalinowego modelu na polski rynek.

Ze wstępnych informacji wynika, że w Polsce pierwsze egzemplarze modelu Omoda 5 powinniśmy zobaczyć po wakacjach. Jeszcze w tym roku w Warszawie zostanie otwarta centrala oficjalnego importera tej marki na naszym rynku.

Chery Malaysia

Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share